רעידת אדמה בעוצמה 4.8 הורגשה באזור אילת

אזרחים מודאגים התקשרו למוקד המשטרה ודיווחו על רעידה שהורגשה ברחבי עיר הנופש הדרומית. מוקד רעידת האדמה היה במפרץ סואץ ועל פי האגף הסיסמולוגי במכון הגיאופיסי בישראל, עוצמת הרעש הייתה 4.8 דרגות. לא דווח על נפגעים או על נזק

רעש בעוצמה 4.9 (getty image)

רעידת אדמה הורגשה בצהריים באזור העיר אילת. על פי האגף הסיסמולוגי במכון הגיאופיסי בישראל, עוצמת הרעש הייתה 4.8 דרגות. במוקד המשטרה התקבלו מספר דיווחים של תושבים מודאגים, אך בשלב זה לא ידוע על נפגעים או על נזק שנגרם. מוקד רעידת האדמה היה במפרץ סואץ, כ-200 קילומטרים מדרום לאילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רעידת האדמה הורגשה גם במצרים, כולל בבירה קהיר. על פי דיווחים של אזרחים מצרים, בעקבות הרעש בתים בעיר התנדנדו מצד לצד. על פי דיווחים בכלי התקשורת במדינה, לא ידוע האם נגרם נזק למבנים או אם יש נפגעים.

מוקד הרעש היה כ-200 קילומטר דרומית לאילת, באזור מפרץ סואץ. ים סוף, המוגדר על פי הגיאולוגים כאוקיינוס עוברי, גדל ומתרחב כל הזמן, ולכן מתרחשות רעידות אדמה תכופות באזור.

רעידת האדמה שהורגשה היום אינה נובעת מתזוזות בקו השבר הסורי אפריקני, אלא מתזוזות בעומק הים. העובדה כי הרעידה מורגשת ברדיוס של מאות קילומטרים מעידה על עוצמתה הרבה בלב ים.

מוקד הרעש במפרץ סואץ

בנובמבר: רעידת אדמה הורגשה בצפון

במהלך חודש נובמבר האחרון דווח על רעידת אדמה שהורגשה בצפון הארץ - באזור העיר נהריה. מהאגף הססמולוגי מהמכון הגיאו-פיזי נמסר כי עוצמת הרעש הייתה בעוצמה של 3.4 בסולם ריכטר והמוקד היה כ-15 קילומטרים מערבית לחופי העיר.

לפני כשנה הורגש רעש אדמה ברחבי הארץ. במכון הגיאו-פיזי אמרו אז שעוצמת רעש האדמה הייתה 5.3. "מוקד הרעש היה בים התיכון, צפון- מערבית לחופי ישראל", נמסר מהמכון הגיאו-פיזי, לאחר אותה רעידה שהורגשה מאזור הצפון, דרך אזור ירושלים ועד לגוש דן.