סבו של התינוק שאיבד הכרתו לאחר ברית המילה: "פתאום הוא נחנק"

בעוד שבבית החולים שוכב מונשם ומורדם תינוק בן שמונה ימים שנפצע הבוקר בתום הטקס המסורתי, התייצב סבו מול המצלמה וסיפר על שאירע. "הנחנו אותו בעגלה לאחר שינק מאמו, ופתאום שמנו לב שהוא לא נושם ומכחיל מעט". מומחה הסביר: "מילה, כשהיא מבוצעת בידיים מיומנות היא אינה פעולה מסוכנת"

שעות ספורות לאחר שאיבד תינוק בן שמונה ימים את הכרתו לאחר טקס ברית המילה שנערך לו, סיפר סבו, אמנון פרידמן, על רגעי החרדה שעברו על המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהסתיים הטקס", סיפר הסב, "הנחנו אותו בעגלה לאחר שינק מאמו, ופתאום שמנו לב שהוא לא נושם ומכחיל מעט". הוא הוסיף, כי במקום היה אדם ש"הכיר את ההליך הרפואי, ביצע בו הנשמה ופינה אותו לבית החולים. כעת הוא מחובר למכונות הנשמה".

"פתאום הוא הכחיל". פרידמן (חדשות 2)

שלמה סטיב ג'קסון, רופא מומחה מבית החולים בילינסון בפתח תקווה, הסביר: "אני מניח שהילד פלט ונחנק, אך אני לא רואה קשר בין ברית המילה למה שקרה". עוד אמר כי "לרוב, אם הלידה מתרחשת באופן תקין - אין מה לציין זאת בפני המוהל. אני מבקש בדרך כלל מבקש מההורים לדווח לי על מצב הילד כמה ימים לפני הברית. במקרה הזה לא היה על מה לדווח".

"ב-99% מהמקרים - המילה מסתיימת בשלום" (חדשות 2)

"מדובר בסיפור נדיר מאד", הדגיש המומחה. "לפי מה שקראתי - לא היה דימום משמעותי. רק לאחר ששמו אותו בעגלה הוא הכחיל. אני מניח שזה מסיבה אחרת . מילה, כשהיא מבוצעת בידיים מיומנות היא אינה פעולה מסוכנת. ב-99% מהמקרים היא מסתיימת בשלום".