צפו: דרמה בגן החיות בקריית מוצקין

צוות גן החיות בחי פארק נאלץ לסייע לנאקה שלידתה הסתבכה באופן שנשקפה סכנה ממשית לחייה ולחיי עוברה. צפו בתיעוד הנדיר של חילוץ הבכרה הצעירה מרחם הנאקה

דרמה גדולה התרחשה הבוקר בגן החיות שבחי פארק בקריית מוצקין. צוות גן החיות הוזעק לסיוע מידי לנאקה שכרעה ללדת, זאת בשל חשש כבד לחייה ולחיי עוברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאקה, שבילתה את חודשי ההיריון בגן החיות שבחי פארק, החלה הבוקר בתהליך הלידה. אולם עד מהרה התברר כי הבכרה אותה עמדה להביא לאוויר העולם היא במשקל גדול מדי, וכי קיים קושי ליילדה באופן טבעי. הנאקה, מזן אסייתי-חד דבשתי, התקשתה בביצוע הלידה בשיטה המוכרת כשהיא במצב שכיבה, ובעקבות זאת נשקפה סכנה ממשית לחייה ולחיי הבכרה.

"למזלה, מנהל גן החיות יגאל פדידה וצוותו היו באזור בכדי לסייע לה", סיפר אורן גולדברג מנהל החי פארק. הוא הסביר, כי במקרים בהם חל סיבוך שכזה בטבע, הרי שבעלי החיים אינם זוכים לסיוע ומקרה כזה עלול להסתיים במות.

לידה בעמידה

צוות גן החיות סייע לנאקה ואפשר לה ללדת את הבכרה - בעמידה. לאחר שהצוות אפשר לה לקום על רגליה, משכו אנשי גן החיות את הבכרה ולמעשה "חילצו" אותה מרחם האם. לאחר מכן נשא איש הצוות את הבכרה הצעירה בידיו, זאת בכדי שלא תיפול על הקרקע מיד אחרי הלידה.

מגן החיות נמסר כי הלידה המסובכת הסתיימה בשלום, וכי הנאקה ובתה במצב טוב. הבכרה הצעירה זכתה על ידי צוות גן החיות לשם "דינה".