התינוק פונה לבית החולים לאחר הברית

טקס ברית המילה התקיים הבוקר בבית כנסת בחולון, אבל השמחה המרגשת הפכה ברגע לאירוע קשה כשהתינוק איבד את ההכרה. צוותי מד"א הוזעקו למקום ופינו אותו לביה"ח תוך ביצוע פעולות החייאה. הפעוט נחנק ככל הנראה כתוצאה מאכילה וללא קשר למילה עצמה

השמחה הפכה לטרגדיה: תינוק בן שמונה ימים הובהל היום לבית החולים במצב קשה, לאחר שבמהלך אירוע ברית המילה שלו הוא איבד את הכרתו. לאחר חקירת נסיבות המקרה התברר שהמילה עברה ללא בעיות, ונחנק ככל הנראה כתוצאה מאכילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 11 בבוקר, פרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו לבית כנסת בחולון, לאחר שתינוק שעבר ברית מילה איבד את נשימתו, ובהמשך את הכרתו. צוותי ההצלה פינו אותו לבית החולים וולפסון בעיר. לאחר פעולות החייאה שעבר בחדר ההלם של בית החולים, התייצב מצבו של התינוק. כעת מוגדר מצבו טוב.

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה מזרחי, שהיה מהראשונים שהגיעו לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המקרה: "קיבלנו קריאה על תינוק מחוסר הכרה. כשהגעתי למקום מצאתי תינוק כחול לגמרי, לא נושם ובלי דופק. התחלנו פעולות החייאה, הנשמות ועיסויים, עד שהגיע האמבולנס ופינה אותו לבית החולים".

לאחר חקירת נסיבות המקרה התברר כי הברית דווקא בוצעה כהלכה, והתינוק נחנק ככל הנראה כתוצאה מאכילה. "הברית עברה בשלום ואז כולם התיישבו לאכול", סיפר אברהם, חבר המשפחה, "הוא ינק מאמו והיא הניחה אותו בעגלה. בשלב מסוים שמו לב שהילד לא מגיב והוא הכחיל". "אחד האורחים התקשר למד"א ובהנחייה שלהם ביצע לו עיסוי לבבי", הוסיף אברהם לתאר את האירוע, "במקביל הגיעו אנשי כוחות הצלה שהמשיכו בפעולות יחד עם אנשי מד"א".