בן 11 צרך סמי פיצוציות - ואושפז

ילד שטרם חגג בר מצווה טופל בבית חולים עם התקף פסיכוטי - לאחר שצרך סמי פיצוציות. אותם סמים, מיוצרים במטרה לחקות את השפעתו של סם המריחואנה. במקרים רבים, החיקוי חזק מהסם המקורי עד פי 30

סמי הפיצוציות הוצאו אמנם מחוץ לחוק בתחילת החודש, אך ההשפעה שלהם עדיין ניכרת ומסוכנת. כמה מנהלי בתי חולים פסיכיאטרים סיפרו לחדשות 2 כי לאחרונה לא רק שמגיעים אליהם לטיפול יותר אנשים שהשתמשו בסמים המדוברים, אלא בעיקר יותר ויותר צעירים ובני נוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקרה אחד הוא מזעזע וקשה במיוחד, לאחד מבתי החולים הגיע ילד שטרם מלאו לו 11 שעישן "נייס גיא" ומצבו התדרדר. כיום הוא מאושפז במוסד כשהוא סובל מהזיות שמיעה ומחשבות רדיפה.

בתחקיר "אולפן שישי" לפני כחודש וחצי חשף כתבנו יוסי מזרחי את תופעת המכירה של סמי הפיצוציות שנחשבו חוקיים בבתי ממכר רבים בתל אביב ובערים נוספות. רק לפני שבועיים, אחרי התערבותו של ראש הממשלה החליטו חברי ועדת הבריאות של הכנסת להוציא את החומרים המדוברים, בהם נייס גיא אל מחוץ לחוק.

יש לציין כי יצרני סמי הפיצוציות מנסים באופן סינטטי לחקות את ההשפעה של המריחואנה, רק שהנתון המפחיד באמת הוא שהשפעת המוצר הסופי עלולה להיות חזקה עד פי 30 מזאת של המריחואנה.