פיילוט: גם למורים לא תהיה יותר פינת עישון

משרד החינוך הודיע כי יפתח בניסוי חדש לפיו לא יתאפשר עישון בבתי הספר - גם לא לצוותים החינוכים והמנהלים. בפיילוט, בו צפויים לקחת חלק 200 בתי ספר מרחבי הארץ, ישתתפו המורים והתלמידים בפעילויות חינוכיות להטמעת אורח חיים בריא. מורים יוכלו להשתתף בסדנאות גמילה מעישון

האם סופם של חדרי העישון הגיע בבתי הספר? משרד החינוך הודיע כי ינהיג יוזמה חדשה במהלכה "ינוקו" בתי הספר ממעשנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת ניסוי שמפעיל המשרד, כבר בשנת הלימודים הבאה לא יתאפשר עישון בכל שטחי בית הספר. בניסוי בו ייקחו חלק 200 בתי ספר מרחבי הארץ, יאלצו הצוותים החינוכיים והסגל המנהלי להתאפק והימנע מעישון, זאת מאחר ולא יוקצה אף לא חדר אחד בתוך המבנה החינוכי עבור המעשנים.

במשרד החינוך מסבירים כי מטרת הניסוי היא "לנקות" את בתי הספר מעשן הסיגריות - חלק מתכנית כוללת שתכליתה: חינוך לבריאות בבתי הספר ובמוסדות החינוכיים. הפיילוט הארצי יוחל באופן הדרגתי, בשיתוף עם צוותי בתי הספר, הורים ותלמידים.

לצורך הטמעת התכנית, ילוו את בתי הספר צוותי הדרכה מטעם משרדי החינוך והבריאות, אשר יעסקו ב"חינוך לבריאות". באופן זה, לציבור המורים המעשנים בבתי הספר תוצע השתתפות בסדנאות לגמילה מעישון בקבוצות תמיכה, שיסובסדו על ידי קופות החולים.

"גיוס כולל למלחמה בעישון"

במשרד החינוך הסבירו כי בחרו לפתוח ביוזמה מתוך ראייה בבית הספר כ"גורם מחנך" לו קיימת חשיבות עליונה בחיי הקהילה. ב-200 בתי הספר שביקשו להצטרף ליוזמה בה משתתפים גם ארגוני המורים ומשרד החינוך, יתגייסו המורים, התלמידים והצוותים האדמיניסטרטיביים בכדי להוביל אורח חיים בריא. במשרד ציינו כי הפיילוט ילווה על ידי ועדות היגוי בה ייקחו חלק נציגי משרדי החינוך והבריאות, הרשות המקומית וההורים.

"המניעה היא הדרך היעילה ביותר להתמודד עם תופעת העישון", הסבירה מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר את המהלך. "משרד החינוך קבע כיעד ארוך טווח שילוב ערכים ויסודות, המכוונים להגברת מודעות אישית ומערכתית לקידום בריאות ואורח חיים בריא ופעיל כחלק בלתי נפרד מהמטרות ותכניות העבודה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. כל אלה נעשים בראייה מערכתית ובשיתוף מלא עם משרד הבריאות, הרשויות המקומיות והקהילה, בתיאום עם ארגוני המורים".