20 מכות חשמל הצילו את ליבו של צבי

לבו של צבי בן ה 52 לא הפסיק לפרפר לאחר שאיבד הכרה בביתו. ילדיו ביצעו בו החייאה בבית והוא פונה לביה"ח. שלושה קרדיולוגים בכירים, יותר מ-20 מכות חשמל וניתוח לב פתוח דחוף הצליחו ברגע האחרון להחזיר אותו לחיים. צבי ממיטתו בבית החולים: "כשיש לך בעיה חייבים להקשיב ללב, החזירו לי את החיים ואת הלב במתנה"

ד"ר שתיווי עם החולה שהציל (בית חולים כרמל)

הנס של צבי: אשתו של צבי קרויטרו מצאה אותה ללא הכרה בביתם ביישוב נופית. בתו המתנדבת במד"א ובנו העניקו לו החייאה בבית והוא הגיע לבית החולים כרמל כשלבו מפרפר. הליך חריג של 20 מכות חשמל וניתוח לב פתוח דחוף הצילו את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל לאחר שאשתו של קרויטורו נכנסה אליו לחדר העבודה בבוקר עם כוס תה ונבהלה ממראה עיניה. צבי שכב על כיסא העבודה כשהוא ללא הכרה ובקושי נושם. היא צרחה וילדיו הגיעו מיד לחדר. רוני, בת ה 16 שגם מתנדבת במד"א רצה מיד להביא את מכשיר הדפיברילטור מהסלון והבן טל החל בהחייאה של אביו.

"אלו היו דקות מפחידות", סיפרה אשתו של צבי, בת שבע, "מכשיר הדפיברלטור זיהה שיש הפרעות קצב בליבו של צבי והחל לתת לו מכות חשמל, תוך כדי הבן שלי טל לא הפסיק בעיסויים והנשמות כדי לשמור את צבי בחיים ".

"קצב הפרפורים היה מטורף"

יותר מ-30 דקות גורליות עבדו ילדיו של צבי כדי לייצב את מצבו עד שהגיע הצוות הרפואי של היישוב. קרויטרו פונה במהירות אל בית החולים כרמל כשהוא מעורפל הכרה. הצוות הרפואי החל לטפל בו בתרופות ובמקביל החלו לתת לו מכות חשמל והוא הועבר לחדר הצנתורים.

"קצב פרפור החדרים שלו היה מטורף", סיפר ד"ר שתיווי סגן מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה שטיפל בצבי. לדבריו, בדרך כלל נותנים מכת חשמל אחת או שתיים. "במקרה הנדיר של צבי הפרפורים לא הפסיקו והיינו צריכים לתת לו יותר מ 20 מכות חשמל - זאת כמות אדירה ", הסביר.

בחדר הצנתורים גילו הרופאים חסימה כמעט מלאה של כלי הדם המוביל ללב השמאלי מה שגרם להפרעות הקצב החמורות. צוות של קרדיולוגים בכירים הצליח תחת פרפור קשה לצנתר את צבי כשקרדיולוג נוסף ממשיך לתת לו מכות חשמל.

רק אחרי שמצבו התייצב מעט, הטיסו הקרדיולגים את צבי לחדר הניתוח. במהלך הניתוח שארך כשלוש שעות קצר ד"ר שתיווי שני עורקי שד מגופו של צבי והם הושתלו כמעקפים חיים ופתוחים במקום העורקים הסתומים. בתום הניתוח נותקה מכונת הלב ריאה המלאכותית וליבו המשופץ של החולה חזר לפעום בקצב יציב. חייו של צבי ניצלו. "כשיש לך בעיה חייבים להקשיב ללב", אומר עכשיו צבי ממיטתו בבית החולים, "החזירו לי את החיים ואת הלב במתנה".