עובדי קופת חולים מאוחדת ישבתו מחר בכל הארץ

עובדי קופת החולים יקיימו שביתת אזהרה בת יום אחד, בעקבות סירוב ההנהלה להתקדם במו"מ בין הצדדים. העובדים דורשים הסכם עבודה קיבוצי: "רוצים הסכם ראוי עבורנו"

מחר שביתה, למעט מחלקות מצילות חיים. קופ" (חדשות 2)

מרפאות קופת חולים מאוחדת יהיו סגורות בכל רחבי הארץ מחר, בשל שביתת אזהרה של עובדי הקופה. העובדים מוחים על סירוב ההנהלה לחתום על חוזה העסקה קיבוצי. לפני כחודש הם הכריזו על סכסוך עבודה מול ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל מרפאות הקופה ברחבי הארץ יהיו סגורות, פרט למחלקות מצילות חיים: היחידה לביקורי בית, אונקולוגיה, רפואה דחופה, הילידה לפוריות IVF. במקביל, יפגינו העובדים מחר בשעה 10:00 מול משרדי החברה בתל אביב ובירושלים.

יו"ר הסתדרות המעו"ף (מנהל, עובדי משק ופקידים) ארנון בר דוד תיאר את הרקע לשביתת האזהרה: "בקופת חולים מאוחדת קיים במשך שנה וחצי תוהו ובוהו במערכת יחסי העבודה וזאת בזמן שהעובדים עומדים בפני שוקת שבורה. אנו גילינו איפוק רב במשך שנה וחצי בעת ניהול המו"מ". בר דוד הדגיש כי שביתת האזהרה "תשקף את זעקת העובדים מחד ואת היחס המזלזל של ההנהלה כלפיהם מאידך".

יו"ר ועד העובדים של קופת החולים, שלה ונטורה, פירטה את דרישות העובדים: "אנו קוראים להנהלה לחתום איתנו באופן מידי על הסכם שיעגן את תנאי העסקתינו וביטחוננו התעסוקתי במסגרת הסכם קיבוצי. אנו לא רוצים להחריף את הצעדים, כל מה שאנו רוצים זה הסכם ראוי עבורנו".