עכו: חולה ברח ממחלקה סגורה בבית חולים פסיכיאטרי, משפחתו מצאה גופה

מטופל בבית החולים מזרע בעיר ברח לפני כשבוע ונעלם. רק לאחר יומיים הודיע המוסד הרפואי למשפחתו על דבר היעדרותו וזו פתחה בחיפושים אחריו. בני המשפחה מצאו גופה בשטח בית החולים - וכעת ממתינים לזיהויה. "זו רשלנות לשמה", אמר אחיינו. "אנחנו בטראומה קשה"

אחיינו: "זו רשלנות לשמה; אנחנו בטראומה ק (רפעת עכר)

חשד לרשלנות? חוסה בן 65 הוגדר מזה מספר ימים כנעדר, לאחר שברח מהמחלקה הסגורה בבית החולים הפסיכיאטרי מזרע בעכו. כעבור יומיים, לכשהודיע המוסד הרפואי למשפחתו על דבר האירוע, פתחה האחרונה בחיפושים אחר האיש ומצאה גופה בשטח בית החולים. על פי החשד, מדובר בנעדר וכעת מחכים לזיהוי הפתולוגי כדי לקבוע בוודאות את זהותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה מאושפז במחלקה הסגורה במשך הרבה שנים", סיפר אחיינו של החולה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ביום רביעי הודיעו לנו שהוא הצליח לברוח ביום שני - דבר שנשמע לנו תמוה, כי מצבו הבריאותי היה רעוע". האחיין הוסיף כי דודו ניסה לברוח גם לפני שבע שנים.

לדברי קרוב המשפחה, הדבר נודע להם רק יומיים לאחר ההיעלמות. "הצוות טען כי ניסה לחפש אחריו, אבל הם לא רצו לחפש בתוך שטח המכוסה בצמחייה בבית החולים, כי לטענתם 'יש שם עקרבים ונחשים'", אמר האחיין.

החיפושים אחר הנעדר (רפעת עכר)

"אף אחד לא מדבר איתנו"

הוא סיפר כי כאשר הגיעו בני המשפחה אל בית החולים הם פתחו בחיפושים עצמאיים אחרי דודם. "לפתע, אחותי התקשרה וסיפרה לי כי מצאה גופה במצב קשה מאוד. קשה להגיד מה קרה לו", אמר.

"כפי הנראה, הוא נפל בדשא ושכב שם במשך יומיים", הוסיף האחיין. "הוא בטח זעק לעזרה ואף אחד לא שמע". כעת, מפנים בני המשפחה אצבע מאשימה כלפי צוות המוסד הרפואי. "זו רשלנות לשמה", הם אומרים. "לא הגשנו תלונה במשטרה על חשד לרשלנות מפני שאנחנו לא יכולים. הוא עדיין לא זוהה. אנחנו בטראומה קשה".

גם בשנת 2009 ניסתה אישה לברוח מבית החולים הפסיכיאטרי מזרע וניסתה להתאבד. כוחות משטרה הצליחו לחלצה לאחר שקפצה מצוק לים הפתוח. האישה ניצלה את העובדה כי לא היה עליה פיקוח, וקפצה מעל גדר בית החולים ונמלטה לים. ברגע שבית החולים גילה כי נעלמה, הוזעקו כוחות משטרה. שוטרי תחנת עכו הגיעו במהרה לחוף והצליחו למשות אותה מן המים.  

משרד הבריאות מסר בתגובה: "מבירור עם בית החולים מזרע, ביום שני דווחה היעדרותו למשטרה. כעת, הנושא נמצא בחקירת המשטרה".

מבית החולים "מזרע" נמסר: "המרכז לבריאות הנפש מזרע דיווח מיידית למשטרה ולמשרד הבריאות ובוצעו כל הפעולות הנדרשות. הננו משתתפים בצער המשפחה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.