חג שבועות חורפי במיוחד: גשום ברחבי הארץ

שבועות אמור להיות החג הקיצי ביותר, אך הבוקר קמנו לקולות הרעמים ומבעד לחלון נראו שמיים אפורים, כבישים רטובים וריח של חורף נישא באוויר. בהמשך היום - הפחתה משמעותית בגשמים

הגשם יהרוס את החגיגות? (אלעד זוהר, חדשות 2)

לא רק השיבולת בשדה עפה ברוח בחג הזה: המערכת החורפית שחדרה לאזורנו כבר הספיקה להמטיר גשמים נאים בכל מרחב הצפון והמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שקע פעיל שהתמקם מדרום לקפריסין, בליווי אוויר קר בגובה רב, גרם להתפתחות מהירה ועצמתית של עננות ממטירה באזורנו. גשמים עזים ירדו באזור חיפה והכרמל, ברד ירד בזיכרון יעקב ובשומרון, וגם בערד דווח על גשם קל.

מפת הגשם - ממעוף הלווין (אלעד זוהר, חדשות 2)

גשמים שיורדים באזור הרי המרכז ובמדבר יהודה עלולים לגרום לשיטפונות בזק בנחלי ים המלח. עם זאת, הטמפרטורות הבוקר לא ירדו משמעותית וגם הרוחות לא מנשבות בחוזקה.

גשמים חזקים באמצע מאי אינם נדירים וחוזרים אחת למספר שנים. אך בחג השבועות, שלרוב מלווה אותו הקיץ, הגשם מגיע בעיתוי גרוע. ברחבי הארץ מתוכננות תהלוכות חגיגיות אך הגשמים כעת מעיבים על החגיגה.

גשם גם בכפר חיטים (אלירן יוסף)

אבל יש מקום לאופטימיות - בשעות האחרונות שיא המערכת החורפית כבר עבר. ענני הגשם הסוערים ביותר כבר חלפו ובשעות הקרובות המצב ישתנה. הגשם יהפוך למקומי יותר וההפוגות יתארכו. בהחלט ייתכן שייראו שמיים כחולים בהמשך היום מה שיאפשר בתזמון הנכון לפצוח בחגיגות.

הגשם יוסיף לרדת באופן מקומי בצפון הארץ ובמרכזה גם הערב ובלילה, אך ייחלש משמעותית. שאריות גשם ייתכנו אפילו בחמישי בבוקר.

הגשמים המאוחרים אינם מיטיבים עם החקלאים - שזהו חגם. דותן לובנטל מקיבוץ רמת רחל מסביר כי הגשמים גורמים ל"פציעות" על גבי הדובדבנים שעדיין לא נקטפו. עם זאת, למזלם, יהיה הביקור הרטוב הזה קצר מאוד. בהמשך השבוע ייעשה בהיר וחם מהרגיל בעונה. אחרי חג חורפי, תגיע "שבת לים".

בכפר ידידיה זה עלה בפגיעת ברק בגן ילדים

לא רק החקלאים והחוגגים נפגעו היום מהגשמים שהחלו לרדת, בכפר ידידיה הסמוך לנתניה פגע הבוקר ברק בגן ילדים, שלמרבה המזל שהו כמובן בבתים במסגרת חופשת החג.


הגן נפגע מהברק. כפר ידידיה (מורן לב)

תושבים במקום דיווחו כי פגיעת הברק הביאה לקריסת עץ, שנפל היישר על גן הילדים הסמוך. "העץ נשבר והגן בתפוצץ מבפנים ונשרף", סיפר לחדשות 2 מורן לב, שהיה עד להתרחשות.

העץ קרס הישר על הגן. כפר ידידיה, הבוקר (מורן לב)

גם ארון החשמל נפגע. כפר ידידיה, הבוקר (מורן לב)