בגלל הקיצוצים: מתקפת יתושים בישראל

גל היתושים שמגיע אלינו מדי קיץ, צפוי להיות קשה במיוחד השנה. הקיצוצים הרחבים בתקציב המדינה צפויים לפגוע גם בתקציבו של המערך לניטור יתושים במשרד להגנת הסביבה, דבר שיגביר את כמות היתושים ברחבי הארץ, כמו גם את הסכנות הבריאותיות שהם מסתירים תחת כנפיהם

מתקפת יתושים לפנינו, אילוסטרציה (חדשות 2)

בעוד המדינה סוערת בעקבות גל הגזירות הכלכליות הקשות, מתברר שבקרוב המדינה גם תתגרד - בגלל אותה סיבה. העיתון "ישראל היום" מפרסם הבוקר כי במשרד להגנת הסביבה מרתיעים מפני מתקפת יתושים מסיבית הצפויה בקרוב בישראל, זאת בעקבות קיצוץ חד בתקציב הלוחמה במזיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתקפת היתושים עשויה להתפרץ בעקבות הפגיעה התקציבית במערך ניטור היתושים של המשרד להגנת הסביבה. מומחים טוענים כי הקיצוץ באגף הלוחמה במזיקים, שתקציבו עומד על מיליוני שקלים בודדים בשנה, עלול לגרום למפגעים בריאותיים חמורים.

על פי הערכת המשרד להגנת הסביבה, בחודשים הקרובים, ככל שיעשה חם יותר, כמות גדולה יותר של יישובים יהיו תחת מתקפת יתושים - שמלבד מטרד קשה, מהוות סכנה בריאותית של ממש. אנשי המשרד הסבירו כי הסכנה העיקרית לבריאות הציבור היא ביתושים שמעבירים את נגיף קדחת הנילוס, בה חולים עשרות רבות של בני אדם מדי שנה.

בנוסף, מתריעים במשרד, כי בתקציב הקיים בימים אלה לא ניתן לבצע ניטורים לזיהוי זבוב החול המעביר את מחלת הקדחת השחורה, הידועה גם בשם "שושנת יריחו". המחלה גורמת לטפילים אשר חודרים לעור ומותירים פריחה שעשויה להוביל לצלקות חמורות ואף לזיהומים. גם יכולת הטיפול ביתוש הנמר האסיאתי, שיכול להעביר נגיפים לגוף האדם, מוטלת בספק.