הכירו: הרופא הצעיר ביותר בישראל

דוגי האוזר - הגרסה המקומית: ד"ר יבגני פלוטקין הוא המתמחה הצעיר ביותר לרפואה בישראל. כבר בגיל 16 החל את לימודי הרפואה בהדסה ירושלים וכעת, בגיל 22 - הוא משלים את הסטאז' בבית החולים זיו בצפת

בן רופא הוא עדיין חלומה של כל אמא יהודיה. אך בן רופא בגיל 22 זו כנראה כבר פנטזיה בלתי אפשרית. כמעט. הכירו את ד"ר יבגני פלוטקין, שמסתדר מצוין עם המטופלים הצעירים. בעת שהוא נכנס לחדר מיון הילדים בבית החולים זיו בצפת, כולם מזהים שהרופא שמטפל בהם נראה צעיר בהרבה מהרופאים האחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יבגני הוא הרופא הכי צעיר בישראל - בקושי בן 22. בגיל חצי שנה עלה עם הוריו מבלארוס וחי בקרית שמונה. את התיכון בכפר בלום סיים כשהיה בן 15, דילג ישר ללימודי רפואה בהדסה ירושלים ועכשיו משלים את הסטאז' קרוב להורים בצפת.

" כנראה שנפלנו על מטאור". ד"ר פלוטקין (חדשות 2)

"איך שהוא נכנס זה הבהיל אותי, אבל אחר כך נרגעתי", סיפר אחד המטופלים, אשר לוי, תושב חצור הגלילית. "יש לא מעט עילויים כאלה במדינה. צעירים שיוצאים מטאורים. אז כנראה שנפלנו על אחד כזה".

"סיימתי בית ספר בגיל 15 עם בגרות די טובה והלכתי ללמוד רפואה", סיפר ד"ר פלוטקין. "ללמוד אני מאוד אוהב ואני חושב שזה מה שאני הכי אוהב בחיים. מה אני כבר אעשה?"

מנהל המיון בבית החולים זיו בצפת, ד"ר חוסיין עאמר, סיפר על העילוי הצעיר: "יצא לי לראות בטכניון אנשים שמסיימים בגיל 18 תואר במחשבים או משהו כזה, אבל רופא זה יוצא דופן. אני בעצמי לא התקבלתי ללימודים בגיל 17. אמרו לי שצריך להיות יותר בוגר ורק אז".

יבגני יודע שהוא יוצא דופן לגילו גם במקצוע שרכש וגם בתחומי העניין. "כשכל חבריי נסעו להודו ולתאילנד - אותי זה עניין פחות", אמר. "נסעתי לחודש לבית חולים בגרמניה למחלקת ניתוחי חזה. זו הייתה תקופה נהדרת. נהניתי שם ותמיד אמרתי שאני רוצה לנסוע לחודש באירופה וזה יהיה נהדר".

אם התעניינתן, ד"ר פלוטקין כבר תפוס עם בת זוג. בעוד מספר חודשים הוא גם יסיים את הסטאז' ויתגייס להיות רופא בצה"ל. לאחר מכן  - הכל מבחינתו פתוח. "כרגע אני הולך לכיוון הניתוחים, האקשן וההתעסקות עם הידיים", הבהיר. "בעתיד נראה מה יהיה לגבי משפחה".