ערפל כבד: שדה דב נסגר שוב

לאחר שבלילה הושבתו הטיסות מנמל התעופה בן גוריון למשך 12 שעות וחמש טיסות הופנו ללרנקה שבקפריסין, נפתח הבוקר בית הנתיבות והטיסות חודשו. הראות ברחבי הארץ ובעיקר במישור החוף עדיין לקויה

תל אביב בערפל (ארז כרמל)

ערפל כבד שורר ברחבי הארץ: הבוקר שבה הפעילות בנמל התעופה בן גוריון לסדרה, אחרי שבמהלך הלילה הופנו חמש טיסות לנחיתה בלרנקה שבקפריסין בשל הראות הלקויה. בתוך כך, שדה דב שבתל אביב נסגר לנחיתות ולהמראות למשך למעלה מ-12 שעות. הבוקר הוא נפתח - ולאחר מכן נסגר שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי ימים של שרב, הופתעו אתמול תושבי אזור קו החוף בדרום ומרכז הארץ למראה הערפל באמצע הקיץ. לא מדובר בערפל רגיל, אם כי בתופעה של "ערפל מוסע" - תוצאה של עננות נמוכה מאוד שהצטברה מעל הים בלילה, אך לא הגיעה עד כה לקו החוף בשל רוחות מזרחיות וצפוניות. בשעות האחרונות רוחות בריזה הביאו את הערפילים, שנוצרו בים, מאות מטרים מקו המים.

נתב"ג נפתח לטיסות; בלילה הופנו 5 מהן ללר (שחר יוסף)

למרות ההפתעה, זו אינה תופעה נדירה. כמעט מדי שנה כאשר יוצא גל חום ולחות חודרת מכיוון הים, מופיע הערפל המוסע. התחזית היא כי התופעה תימשך הלילה ומחר באזור מישור החוף, השפלה וצפון הנגב.

סימני החורף לא נראים רק בחוף. במזרחה של הארץ נרשמו אתמול סופות רעמים. באזור מדבר יהודה יורדים גשמים חזקים וייתכנו שיטפונות במרכז ים המלח.