ההסתדרות הרפואית הכריזה על סכסוך עבודה

כשנה וחצי לאחר שהסתיים המשבר בין הרופאים לבין משרד האוצר, נראה שהמצב עומד לחזור לקדמותו. ההסתדרות הרפואית הכריזה הבוקר על סכסוך עבודה על רקע הגזרות הכלכליות העלולות לפגוע ברופאים. "מדובר בפגיעה שתסכן את בריאות הציבור", הזהיר היו"ר ליאוניד אידלמן

הפגנת רופאים במהלך השביתה האחרונה (AP)

ההסתדרות הרפואית הכריזה הבוקר על סכסוך עבודה של הרופאים במגזר הציבורי, על רקע מה שהם מכנים "חוסר נכונות של האוצר להתחייב לקיים במלואו את הסכם הרופאים ולא לפגוע במערכת הבריאות הציבורית ובזכויות הרופאים". לטענת ההסתדרות הרפואית, נעשתה פנייה מצדה לממונה על השכר במשרד האוצר ביום חמישי בשבוע שעבר, ומאז לא התקבלה תשובה ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו רגע לפני מאבק בגזרות הכלכליות הצפויות בחוק ההסדרים שעלולות לפגוע ברופאים ולסכן את בריאות הציבור", הודיע ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית. "לא נאפשר פגיעה בהסכם הרופאים. אנו דורשים שלא ייעשו צעדים חד-צדדיים על ידי המעסיקים, ומצפים שהממונה על השכר כמי שחובתו לשמור על יחסי העבודה ועל ההסכמים הקיבוציים ימנע כל פגיעה בתנאי עבודת הרופאים, ויפעל במהירות לפתרון הסוגיות העומדות על הפרק".

ד"ר אידלמן הבהיר שהאוצר לא עלול רק לפגוע ברופאים, אלא בציבור הרחב. "חוק ההסדרים במתכונתו הנוכחית פוגע בבריאות האזרחים ובמערכת הבריאות כולה", אמר. "לא נוכל לשתוק ביודעינו שבסוף הדרך ייפגעו האדם החולה, והאדם העובד. לבריאות אזרחי ישראל אי אפשר להתייחס כאל 'עמודי אקסל' שאיתם קל לשחק במשרדים בחלונות הגבוהים. כל חיסכון בבריאות יעלה ביוקר ואנשים ישלמו בבריאות ולא במספרים. כל פגיעה בהישגי ההסכם תהווה פגיעה ברפואה הציבורית".

במשרד האוצר סירבו להגיב לטענות ההסתדרות הרפואית.