נס רפואי: לקה בשבץ מוחי, נכנס לתרדמת - והתעורר במפתיע

אלי אזערי בן ה-38 לקה בשבץ מוחי - ושקע בתרדמת. כשהגיע לבית החולים הרופאים לא האמינו שיש עוד סיכוי להצילו, אך החליטו לבצע ניתוח גורלי. יום לאחר הניתוח התעורר אזערי במפתיע. "זה פשוט נס רפואי"

התעורר כנגד כל הסיכויים, אלי אזערי עם הר (פיוטר פליטר)

למרות שהסיכויים היו אפסיים - הצעיר ששקע בתרדמת התעורר: נס רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה. גבר שלקה בשבץ מוחי ושקע בתרדמת התעורר במפתיע, זאת לאחר שהרופאים החליטו לנתחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשאלי אזערי בן ה-38 מחיפה הועבר לבית החולים רמב"ם במצב של תרדמת, הרופאים לא היו אופטימיים באשר לסיכויי הישרדותו. אזערי הגיע לבית החולים כשהוא סובל משבץ מוחי, כתוצאה מחסימה בעורק המוביל לגזע המוח והוגדר כמקרה קשה ביותר.

הנתון שפעל לרעתו של אזערי יותר מכל היה הזמן הרב שחלף מאז לקה בשבץ המוחי - שבע וחצי שעות, פרק זמן שמתורגם במובנים של שבץ מוחי לנזק בלתי הפיך. בשל גילו הצעיר, החליטו רופאי רמב"ם לבצע צנתור מוח ולהעניק לאזערי סיכוי קלוש לחיות.

"על פי הספרות הרפואית, 90% מהחולים שמגיעים במצבו של אלי נפטרים. אחוז גבוה מהם הופכים לצמח. הסיכוי להתאושש ממצב כזה הוא כמעט בלתי אפשרי", אמר ד"ר יעקב אמסלם, מנהל היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית בבית החולים רמב"ם שביצע את הצנתור הגורלי.

התעורר מהתרדמת יום אחרי הניתוח: "זה נס רפואי"

הניתוח אמנם הסתיים בהצלחה, אולם התחזיות באשר לסיכויי ההתאוששות עדיין היו עגומות. בתום הניתוח הועבר אזערי למחלקה לטיפול נמרץ כללי. להפתעתם של הרופאים, למחרת בבוקר הוא התעורר מהתרדמת - והצליח לנצח את הסטטיסטיקה.

"עשינו כל מה שיכלנו מבחינה רפואית, אולם אין ספק שההתאוששות המהירה שלו היא מפתיעה", אמר דר' אמסלם. "חוץ מנזק מינימלי לראייה ולהליכה, אלי יצא מהאירוע הזה ללא פגע. זה פשוט נס רפואי". בימים הקרובים אזערי ייצא מבית החולים ויעבור לשיקום ובעוד כחודשיים, כנגד כל הסיכויים, הוא ירקוד עם בחירת ליבו בחתונתם.

"אני לא זוכר הרבה ממה שקרה" אומר אזערי. "בעיקר את הרופאה עומדת מעלי במחלקה, אחרי שהתעוררתי, ומברכת אותי ברכת בוקר טוב. אני עדיין לא מאמין שיצאתי מזה".