"שתייה מתוקה מעלה את הסיכוי לחלות בסוכרת"

מחקר אירופי חדש חושף כי שתייה של פחית משקה ממותק אחד ביום מגבירה את הסיכוי לחלות בסוכרת מסוג 2 בכ-20 אחוזים. המחקר מיישר קו עם מחקרים רבים שנעשו בארה"ב, ואשר מראים את הקשר הישיר בין שתייה מומתקת לבין עלייה במספר חולי הסוכרת

מחקר אירופי חדש מציג נתונים מדאיגים לגבי אחד מגורמי מחלת הסוכרת. על פי המחקר, שתיית פחית המכילה משקה ממותק ביום, מגבירה את הסיכוי לחלות בסוכרת בכ-20 אחוזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקרים במחקר זה בחנו תשובות שקיבלו מ-350 אלף בני אדם, משמונה מדינות אירופיות שונות. "בהתחשב בעליית הצריכה של משקאות מומתקים באירופה, צריך להבהיר לציבור כי מדובר בצרכנות מסוכנת", אמרה דורה רומגרה, מי שביצעה את המחקר יחד עם צוות עוזרים ממכללת "אימפריאל" בלונדון.

ממצאי מחקר זה דומים למחקרים אחרים שנעשו בעבר בארה"ב, ואשר הוכיחו את הקשר הישיר בין צריכת משקאות מומתקים לבין עלייה בסיכון להשמנה, ולחלות במחלת הסוכרת מסוג 2. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, בסוכרת מסוג זה חולים כ-310 מיליון בני אדם מסביב לעולם.

"משקאות מומתקים הם לא טובים לגוף האדם. אין בהם ערכים תזונתיים, והם מעלים את הסיכון בהרבה לחלות בסוכרת מסוג 2, ולכן אין הם מומלצים לשתייה" אמר פטריק וולף, מומחה לסטטיסטיקה ממכללת "יוניברסיטי" בלונדון.