חומרים מסרטנים נתגלו בביצים

האם הביצים שהכנתם לארוחת הערב מסוכנות למאכל? ממצאים מטרידים התגלו לאחרונה בבדיקה של משרד הבריאות ומובאים הערב לראשונה – בארבעה משקי ביצים מתוך עשרה שנבדקו נתגלו ביצים שעלולות בצריכה ממושכת לגרום לסרטן ולפגיעה במערכות הגוף

חדשות מטרידות לחובבי הביצים: בבדיקה שביצע לאחרונה משרד הבריאות נתגלה החומר המסוכן דיוקסין בחריגה של 70% מהמינון המותר, וזאת בארבעה משקים מתוך עשרה שנבדקו ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בבדיקה של משרד הבריאות הישראלי שבוצעה במעבדה הולנדית מיוחדת. אל המעבדה נשלחו דגימות מביצי מאכל מעשרה משקים שונים ברחבי הארץ. בביצים שהגיעו מארבעה מהם נמצאו שיעורים חריגים של חומר בשם דיוקסין - כשהיקף החריגה נעמד בכ-70 אחוזים.

דיוקסין במינון חריג עשוי לגרום להפתחות סוגים שונים של סרטן, פגיעה במערכת העצבים, במערכת החיסונית ובמערכת ההורמונלית של הגוף. הנזקים הללו עלולים אמנם להיגרם רק לאחר צריכה ממושכת של הביצים הנגועות במשך חודשים או שנים, אבל הבדיקה האחרונה בוצעה כבר בשנת 2008, ולא ברור מה קרה מאז וכמה ביצים נגועות כאלה נאכלו בארץ.

במשרד הבריאות והחקלאות, על פי עקרון הזהירות המונעת, הוחלט להפסיק לאלתר את שיווק הביצים מאותם משקים בעיתיים עד להשלמת הבדיקה ועד לאיתור המוחלט של מקור הזיהום.