בן 60 נכלא בבית חולים פסיכיאטרי - ומת

האדם המבוגר אושפז בבית החולים כשהוא סובל ממחלת הסכיזופרניה, ושם החזיקו אותו בבידוד במשך שש שעות - ככל הנראה מחשש שייפגע בעצמו. אבל לאחר מספר שעות הבחינו אנשי הצוות הרפואי כי הוא שרוע בחדרו ללא רוח חיים, וכל הניסיונות להצילו כשלו. כעת בודקים שם מדוע המנוח, שסבל גם מאי ספיקת כבד, נכלא בכל זאת בבידוד

התנהלות ראויה? בי"ח הפסיכאטרי איתנים (חדשות 2)

ביום רביעי האחרון אושפז גבר בן 60, חולה בסכיזופרניה, בבית החולים לחולי נפש "איתנים". הוא נכלא בתא בידוד קטן, ככל הנראה כדי שלא ייפגע בעצמו, ונמצא ללא רוח חיים. אבל כעת בודקים בבית החולים - האם דווקא הבידוד הזה הוביל למותו - או שמנע את הצלתו?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי שש שעות שבהן שהה האיש בתא הבידוד, מצא אותו אותו הצוות הרפואי שרוע על הרצפה, ללא רוח חיים. אנשי הצוות ניסו אמנם להנשים אותו והזמינו אמבולנס, אבל כל המאמצים העלו חרס. האירועים הללו תועדו במצלמות האבטחה של בית החולים, ומשם מוסרים שלפני שמת נופף המנוח בידיו - ככל הנראה כשהוא מנסה להזעיק עזרה.

יש לציין עם זאת כי החולה המבוגר סבל במקביל גם מאי ספיקת כבד ואולי מבעיות רפואיות נוספות, ועל כן הטענה שתעמוד כעת לבדיקה היא האם היה צריך לכלוא אותו בבידוד למרות המידע המוקדם על מצבו הבריאותי.

ממשרד הבריאות נמסר כי המקרה דווח למשרד כנדרש וכן כי "מדובר בחולה שסבל ממחלות גופניות קשות ואושפז לסירוגין בבית חולים כללי. מנכ"ל משרד הבריאות הורה להקים ועדת בדיקה מקצועית של המשרד".