יום כדור הארץ: כיבו את האורות

ישראל מצטרפת למיליונים ברחבי העולם שכבר עשו זאת - וכיבו את האור לשעה לצורך הגברת המודעות להגנת הסביבה במסגרת יום כדור הארץ. ב-26 ערים ורשויות מקומיות מצפון ועד דרום כיבו את האורות החל מ-20:00

שומרים על כדור הארץ - ומכבים את האור: לאחר שברחבי העולם כיבו מיליונים את האור למשך שעה כבר בחודש שעבר, הצטרפה ישראל למיזם ההזדהות עם ערכי השמירה על הסביבה וערים רבות יוחשכו. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור חי מהאירועים המרכזיים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם מאוחר מדי להציל את ים המלח?

הכיתה הממחזרת: מחברות מקופסאות קורנפלקס

החל מהשעה 20:00 כיבו את האור ב-26 רשויות מקומיות ברחבי המדינה במסגרת יום כדור הארץ - זאת על מנת לעורר מודעות לחיסכון בחשמל ולשמירה על הסביבה. גם בכנסת כיבו את האורות, ח"כ דב חנין מיהר לעדכן תמונה בחשבון הפייסבוק שלו.

מנתוני חברת החשמל עולה, כי במהלך שעת כיבוי האורות ירדה צריכת החשמל בישראל ב-96 מגוואט, שהם כארבעה אחוזים מצריכת החשמל ב-26 הערים המשתתפות.

גם בכנסת - כיבוי אורות (ח"כ דב חנין)
בעולם ציינו כבר בחודש שעבר את היום הירוק, כשכיבו את האורות במספר אתרים מפורסמים: מגדל אייפל בפריז, הביג בן וגלגל הענק "לונדון איי" בבירה הבריטית, בית האופרה בסידני שבאוסטרליה והאצטדיון האולימפי "קן הציפור" בבייג'ינג.

בין האתרים המפורסמים שמוחשכים בארץ: חומות העיר העתיקה בירושלים, בניין עיריית תל אביב, הגנים הבהאיים בחיפה ומגדל משה אביב ברמת גן - הבניין הגבוה ביותר בארץ.

מצפון ועד דרום - איפה ומתי כיבו את האור?

את מיזם כיבוי האור, המתקיים זו השנה השישית בישראל בשיתוף חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה, החלו הערב ב-20:00 בתל אביב, נתניה, ערד, ירוחם, זכרון יעקב וראש העין. 10 דקות מאוחר יותר הצטרפו אליהן גם בכפר סבא, ראשון לציון, הוד השרון, מודיעין, רמת גן, אשדוד ויבנה.

הרשויות הבאות שכיבו את האורות להגברת המודעות לחיסכון ולשמירה על הסביבה, בשעה 20:20, היו ירושלים, גבעתיים, הרצליה, נס ציונה, אשקלון בת ים, שוהם והיישובים שבחל אילות הסמוך לאילת. הערים האחרונות שהוחשכו הן פתח תקווה, חיפה, רמלה, גדרה ואילת, שיעשו זאת בשעה 20:30.