יום כדור הארץ: הערב מכבים את האור

ישראל תצטרף היום למיליונים ברחבי העולם שכבר עשו זאת - וכיבו את האור לשעה לצורך הגברת המודעות להגנת הסביבה במסגרת יום כדור הארץ. ב-26 ערים ורשויות מקומיות מצפון ועד דרום יכבו היום את האורות החל מ-20:00

מכבים את האור למען כדור הארץ (נאס"א)

שומרים על כדור הארץ - ומכבים את האור: לאחר שברחבי העולם כיבו מיליונים את האור למשך שעה כבר בחודש שעבר, תצטרף היום ישראל למיזם ההזדהות עם ערכי השמירה על הסביבה וערים רבות יוחשכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מהשעה 20:00 יכבו את האור ב-26 רשויות מקומיות ברחבי המדינה במסגרת יום כדור הארץ - זאת על מנת לעורר מודעות לחיסכון בחשמל ולשמירה על הסביבה.

בעולם ציינו כבר בחודש שעבר את היום הירוק, כשכיבו את האורות במספר אתרים מפורסמים: מגדל אייפל בפריז, הביג בן וגלגל הענק "לונדון איי" בבירה הבריטית, בית האופרה בסידני שבאוסטרליה והאצטדיון האולימפי "קן הציפור" בבייג'ינג.

בין האתרים המפורסמים שיוחשכו בארץ: חומות העיר העתיקה בירושלים, בניין עיריית תל אביב, הגנים הבהאיים בחיפה ומגדל משה אביב ברמת גן - הבניין הגבוה ביותר בארץ.

מצפון ועד דרום - איפה ומתי יכבו את האור?

את מיזם כיבוי האור, המתקיים זו השנה השישית בישראל בשיתוף חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה, יחלו הערב ב-20:00 בתל אביב, נתניה, ערד, ירוחם, זכרון יעקב וראש העין. 10 דקות מאוחר יותר יצטרפו אליהן גם בכפר סבא, ראשון לציון, הוד השרון, מודיעין, רמת גן, אשדוד ויבנה.

הרשויות הבאות שיכבו את האורות להגברת המודעות לחיסכון ולשמירה על הסביבה, בשעה 20:20, יהיו ירושלים, גבעתיים, הרצליה, נס ציונה, אשקלון בת ים, שוהם והיישובים שבחל אילות הסמוך לאילת. הערים האחרונות שיוחשכו יהיו פתח תקווה, חיפה, רמלה, גדרה ואילת, שיעשו זאת בשעה 20:30.