באמצע האביב: הכנרת עלתה ב-3 ס"מ

הגשם של סוף השבוע האחרון גרם לזינוק מפתיע של כשלושה סנטימטרים במפלס הימה. גם ברכבל העליון בחרמון נערמו עד כה 15 סנטימטרים של שלג. היום: גשם מקומי שצפוי להיחלש לקראת שעות אחר הצהריים

המפלס ממשיך לזנק (זהר שחר)

אחרי מה שהוגדר כיום החורפי ביותר מאז תחילת פברואר ואחד מסופי השבוע הגשומים ביותר שנרשמו בחודש אפריל - גם הכינרת מרוויחה. ברשות המים מדווחים הבוקר כי מפלס הימה עלה בסוף השבוע האחרון ב-3 סנטימטרים והוא עומד כעת ברמה של 209.91- מטרים, רחוק ב-1.11 מטרים מהקו האדום העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העננות של הימים האחרונים והגשמים הרבים גרמו לצניחה חריגה בטמפרטורות, כשבחלק מהמקומות היו הטמפרטורות נמוכות ב-10 סנטימטרים מהממוצע השנתי לחודש אפריל. באזור הכנרת ירדו ביממות האחרונות עשרות מילמטרים של גשם, למרות שדווקא בנחלים הסמוכים לא נרשמה עלייה משמעותית.

גם אתר החרמון היה מהמרוויחים של סוף השבוע האחרון. ברכבל העליון נערמו 15 סנטימטרים ובתחתון 4 סנטימטרים. מנכ"ל האתר שאול אוחנה אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי כ-400 מבקרים פקדו את המקום אתמול וכי קיים צפי להגעה של מאות נוספים במהלך הימים הקרובים.

"אנשים עולים לפסגת ההר כדי לצפות במלחמה בסוריה מלמעלה ואז יורדים כדי לשחק בשלג", סיפר אוחנה על הנעשה במקום. "האתר יהיה פתוח מעתה ועד סוף הקיץ ואנחנו מצפים למבקרים שיגיעו ליהנות מהשלג במקום".

מזג האוויר להיום: הגשם ייחלש לקראת שעות אחר הצהריים

הגשם יימשך גם היום (אלעד זוהר)
היום צפוי הגשם המקומי להמשיך לרדת מקומי ברחבי הארץ, בהמשך היום יהיה מעונן חלקית ולקראת שעות אחר הצהריים הגשמים ייחלשו. הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות מהרגיל.

מחר יהיה מעונן חלקית, בבוקר עדיין ייתכן גשם מקומי והטמפרטורות יעלו מעט. בשלישי יהיה נאה ותורגש עלייה ניכרת בטמפרטורות, ברביעי עוד התחממות ובחמישי מזג אוויר נאה ללא שינוי ניכר בטמפרטורות.