"לא זוכרים שלג כזה כבר עשר שנים"

אם עוד לא הכנתם את המעילים והמטריות - זה הזמן. בחרמון ירד בשעות הבוקר המוקדמות שלג כבד - כ-4 ס"מ כבר נמדדו ברכבל התחתון, מראה יוצא דופן בסוף חודש אפריל. גם בשאר חלקי הארץ, ובמיוחד בצפון ובמרכז, נרשמים גשמים ורחות עזות. ברד נצפה במרכז

אוהבי החורף זוכים היום לעוד יום של חסד, דווקא בסוף אפריל. שכבה דקה של פתיתים לבנים כבר הצטברה בחרמון. במרכז מורגשים גשמים, רוחות עזות וסופות רעמים בודדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גשם מקומי שהחל לפנות בוקר הפך במהלך השבת לחורף של ממש עם גשמים נרחבים, סופות רעמים והצפות. כבר חשבנו שהקיץ מעבר לפינה, אבל באמצע הדרך המתין יום חורף של ממש. בצפון הארץ ובמרכזה גשמים מלווים בסופות רעמים וברד יורדים משעות הבוקר וגורמים להצפות מקומיות בערי החוף.

לבן בעיניים, גם אם רק ברד. הרצליה, הבוקר (חדשות 2)

עיקר הגשמים התרכזו בחוף ובצפון, שעה שבבאר שבע לא נהנו ממטחי הגשם. באזור תל אביב והשרון התרחשו מספר מטחי ברד, המעידים על אי היציבות המשמעותית השוררת מעלנו וגורמת להתפתחות גבישי קרח גדולים בענן.

מאתמול ועד היום בשעה 11:00 נמדדו כמויות משקעים מרשימות מאוד: בראש הנקרה 27 מ"מ, תל אביב 17, צפת  14, תל מונד 15, חיפה 10 ובאריאל 8 מ"מ.

5 ס"מ של שלג באתר העליון בחרמון

בחרמון מדווחים על שלג כבד (אתר החרמון)

בצפון רמת הגולן דיווחו החל משעות הבוקר המוקדמות על ערפל כבד ושלג של ממש שהחל לרדת. בהמשך הוא התחזק והפך גם לכבד. באתר החרמון עצמו כבר נערמו מעט פתיתים לבנים - כ-5 ס"מ בעליון ו-2 ס"מ בתחתון.

5 ס"מ באתר העליון (אתר החרמון)

זהו היום החורפי ביותר מאז תחילת פברואר. העננות והגשמים גרמו גם לצניחה ניכרת בטמפרטורות, כשבחלק מהמקומות בארץ הטמפרטורות נמוכות בכ- 10 מעלות מהממוצע באפריל. עונה זו הייתה יכולה להיות אחת הגשומות בהסטוריה, אלא שעצירת הגשמים הפתאומית בפברואר ומרס מנעה זאת. אף על פי כן, כמות המשקעים העונתית עדיין גבוהה מעט מהממוצע ועומדת על כ- 105% מהשקלול הארצי. על פי נתוני רשות המים.

עוד פתיתים לבנים (אתר החרמון)

מה צפוי לנו בהמשך?

בהמשך היום גשם יוסיף לרדת בליווי סופות רעמים וברקים משבי רוח חזקים וברד. הגשם יגיע בהמשך גם להרי המרכז ואף ייתכנו שיטפונות פתאומיים בנחלי מדבר יהודה וים המלח. אחר הצהריים גשם יירד גם בצפון הנגב.

בנות משפ' גרטל נהנות בברד (משפחת גרטל)

במוצאי שבת הגשמים ייחלשו עקב עזיבתו של מוקד האוויר הקר, אך יוסיף לרדת גשם מקומי בצפון הארץ ובמרכזה. ביום שני גשם מקומי עדיין ירד, אך בשלישי ורביעי תחול התחממות ניכרת ושוב ייעשה אביבי וחם.