מנגל בגשם: התחזית ליום העצמאות

בשונה מהיום, שבו מזג האוויר היה אביבי ונוח, מחר תחול התקררות ניכרת וישררו תנאי מזג אוויר סתוויים בכל הארץ. אז איפה הגשם יפריע לפקיניקים ואיפה לא? כמה נוח יהיה בחוץ? התחזית המפורטת למנפנפים

למי שציפה למזג אוויר אביבי ביום חגה של מדינה ישראל - צפויה מחר אכזבה: המודלים העונתיים רמזו על אפריל גשום מהממוצע, ולכך נדרשים יומיים-שלושה של גשם בלבד. והנה, אחד הימים האלה יגיע דווקא מחר - יום העצמאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב ייתכן ויירד גשם מקומי בצפון הארץ, אלה הם שוליו של שקע צפוני עמוק שיהפכו את מזג האוויר בארץ לסגרירי במהלך הלילה. הרוחות יתגברו והטמפרטורות יצנחו משמעותית ברמה של 3-9 מעלות.

מחר, לא מדובר ביום חורף של ממש. יש לזכור כי אופיו של מזג האוויר באפריל הפכפך. הרוחות והקרירות יהיו המאפיינים המורגשים ביותר והגשם יורגש בעיקר בצפון ובהרים.

אז אם אתם מתכננים פיקניק באוויר הפתוח, כדאי להתרחק מהרי הצפון, שם תהיה אווירה חורפית. ככלל, רצוי להגיע למישור החוף ולדרום הארץ על מנת ליהנות ממזג אוויר נוח יותר ומשתף פעולה. אבל, כפי שהזכרנו, הגשם הוא רק מקומי ומה שיורגש בכל מקום זה דווקא הסגריריות והרוחות הערות. לכן, כדאי שתשקלו לערוך את הארוחות במקום סגור, או בחצר בית.

הטמפרטורות החזויות:

בהרי הצפון ובמישור החוף הצפוני: מהלילה יירד גשם מקומי שילווה בסופות רעמים יחידות. ינשבו רוחות בעצמה של 20-40 קמ"ש ויהיה קר מהרגיל.

במישור החוף המרכזי והדרומי: גשם מקומי בעיקר בבוקר שילך ויתמעט בצהריים. הטמפרטורות יהיה נמוכות מעט מהרגיל וינשבו רוחות מערביות-דרום מערביות בעצמה של 15-30 קמ"ש.

בהרי המרכז: קר מהרגיל וסגרירי. רוב הזמן יהיה מעונן, גשם מקומי יירד במהלך כל היום. הרוחות ינשבו בעצמה של 20-40 קמ"ש.

בהר הנגב: קריר עם רוחות ערות, ללא גשם.

באזור צפון הנגב, באר שבע, יתיר, אשכל: אין צפי לגשם אך גם באזור זה יהיה קריר.

הטמפ' החזויות למחר בצהריים: בצפת, 14 מעלות, בירושלים 15, בנצרת ובחיפה 18, בתל אביב 19, בבאר שבע 21, ובאילת 29 מעלות.

ברביעי, הטמפרטורות יישארו נמוכות והגשם יוסיף לרדת באופן מקומי בצפון הארץ ובמרכזה, אולם הרוחות ייחלשו טמזג האוויר הסגרירי ילווה אותנו גם בסוף השבוע.