י-ם: אם ל-12 מתה מתסחיף מי שפיר

אם ל-12 ילדים מתה בבית החולים בשלב מתקדם מאוד של הריונה לאחר שסבלה ככל הנראה מסתחיף מי שפיר. אל בית החולים היא הגיעה ללא רוח חיים, הם נאלצו לקבוע את מותה – ואת מותו של עוברה. תסחיף מי שפיר הוא סיבוך הריון נדיר, שהסיכוי להינצל ממנו אינו גבוה

טרגדיה בירושלים: אישה בת 40 מתה במהלך החודש התשיעי להריונה. האישה מתה מתסחיף מי שפיר, תופעה נדירה בקרב נשים הרות שסיכויי ההישרדות למי שלוקה בו נמוכים מאוד. גם העובר לא שרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בערב האסון, בעלה של האישה, אם ל-12 ילדים, הזעיק את צוות מד"א לאחר שאשתו התמוטטה על רצפת הבית. הכוח הגיע לדירת המגורים וביצע פעולות החייאה שהיו מורכבות מהרגיל בעקבות ההריון המתקדם של האישה. בהמשך פינה אותה צוות האמבולנס לבית החולים שערי צדק אך היא הגיעה למקום ללא רוח חיים והרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

תסחיף מי שפיר הוא סיבוך הריון נדיר. מדובר במצב בו מי השפיר של הרחם חודרים למערכת הדם של האישה, ומאחר ויש בהם חומרים שמזהמים את מערכת הדם הם מביאים לקריסה של מערכות הגוף של האישה אחת אחרי השנייה. הרופאים בבית החולים הבינו שזה מה שקרה אבל היכולת שלהם לסייע במקרה כזה היא מאוד מוגבלת. התסחיף, לו אין סימנים מקדימים, נחשב נדיר מאוד ומתרחש רק אצל כמה נשים בודדות מדי שנה.