צפו: אחרי ראשי הפרות במזרקות - התרנגולות שוחררו מהכלובים

באישון לילה פשטו פעילי תנועת 269 life העוסקת בהגנה על זכויות בעלי החיים על לול במרכז הארץ ושחררו לחופש יותר ממאה תרנגולות. מייסד התנועה שפעיליה אחראים לפעולות ראוותניות נוספות הבהיר כי לא ידע על היוזמה, אך עם זאת בירך: "העיקר שהמסר עבר"

במבצע "ירוק" פשטו במהלך בלילה רעולי פנים על לול במרכז הארץ ושחררו לחופשי כמאה תרנגולות מהכלובים. לפעולה אחראים פעילי תנועת 269 - Life, האחראים גם להשחתת המזרקות בתל אביב ובחולון במחאה על הפגיעה בזכויות בעלי החיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי התנועה הפועלים בחשאיות מוחלטת, פרצו בשעות הלילה המאוחרות אל הלול ממנו שחררו את התרנגולות. "105 תרנגולות מטילות שוחררו ונשלחו לחופשי מכלובי הסוללה הנוראיים בהם היו כלואות", הבהירו הפעילים השומרים על זהותם הבדויה. הם טענו כי ביצעו מערב אחר המתרחש במקום והבטיחו להפיץ בהמשך עדויות בנוגע לפשעים שמתבצעים בו לדבריהם, נגד בעלי החיים.

"המסר עבר", סשה בוזב (יוטיוב)

מייסד התנועה, סשה בוז'ר הבהיר כי הוא עצמו לא ידע על עצם הפעולה, וכי הפרטים אודותיה נמסרו לו תחת מעטה של חשאיות. "אנו פועלים כתנועה חברתית ולא כארגון פורמלי ומסודר שמעביר הנחיות", הדגיש בוזו'ר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. יחד עם זאת הצהיר כי יש להתמקד במהות הפעולה, ולא במעשה עצמו. "מה שחשוב במקרה הזה הוא שהמסר עבר, ולאו דווקא המעשה עצמו. חשוב שיידעו שישנם מקומות שמחזיקים שמונה תרנגולות בכלוב אחד, בתנאים של סבל ומכאוב".

מאירוע הצריבה בכיכר רבין להשחתת מזרקות

זו אינה הפעם הראשונה שפעילותם המחתרתית של חברי 269-Life עולה לכותרות. לפני כחודש דווח על הימצאותם של ראשי בהמות כרותים שהושלכו למזרקות ברחבי העיר תל אביב. במקרה אחר נצבעו מיימיה של מזרקה בחולון בצבע אדום לאות מחאה על הפגיעה בזכויות בעלי החיים. התנועה שהחלה כיוזמה פרטית של בוז'ר, מונה כיום עשרות אלפי פעילים ברחבי העולם.

לפני כחצי שנה, החליט בוז'ר לצרוב על גופו את המספר 269, לאות הזדהות עם בעלי החיים עליהם מוטבע מספר באכזריות. "לא יכול להיות שבעולם המודרני ינהגו באכזריות כל גדולה כלפי חסרי ישע", הסביר בוז'ר. יחד עם מספר חברים הקים "אירוע צריבה המוני" בתל אביב, במהלכו הטביעו על גופם של העוברים את המספר 269 באמצעות מתכת לוהטת. "הסרטון שהעלנו ליו טיוב מהאירוע, זכה ל-200 אלף צפיות. תוך כמה חודשים הצלחנו להגדיל את מספר התומכים שלנו בעמוד הפייסבוק ל-26 אלף חברים שתומכים במטרות שלנו. מרבית הפעולות שלנו אינן מחתרתיות וברחבי העולם הפעילים מקימים מיצגים חוקיים, אבל חשוב להבין שהחשיבות היא במסר, ולא באקט עצמו".