יונה יהב: "אמרר למפעלים את החיים"

בארגוני הסביבה תקפו היום את חסימת המפעלים המזהמים במפרץ חיפה וטענו כי מדובר בצעד פופוליסטי, אך ראש העיר מתעקש כי ימשיך במאבקו כל עוד לא יקבל מידע חדש ממשרד הבריאות. בריאיון למהדורה המרכזית אמר יהב: "אנחנו לא צריכים את הארנונה של המפעלים, אנחנו צריכים בריאות"

סערת הזיהום במפרץ חיפה: לאחר שמוקדם יותר היום (ראשון) הורה יונה יהב על חסימת הכניסה למפעלים מזהמים וספג ביקורת חריפה ממנהלי המפעלים ומארגוני הסביבה, ראש העיר חיפה מדגיש כי הוא עומד מאחורי הצעד החריג. "אני סוגר את המפעלים ואמרר להם את החיים עד אשר המדינה תעשה את תפקידה" - אמר הערב בריאיון למהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת הריאיון התבקש יהב להגיב לסרטון שהפיצו נגדו פעילי סביבה, שם הוא נשמע בהתבטאויות מהעבר שבהן התייחס בביטול לטענות על רמות זיהום אוויר גבוהות בעירו. "מי שקבע שהמצב טוב לאורך שנים היה המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות", אמר. "ברגע שמשרד הבריאות קבע - אני לוקח את העמדה של המשרד".

"כנראה שהסתירו מאיתנו נתונים", הוסיף יהב. "המסמכים האחרים היו כנראה ללא בסיס. הם צריכים לבוא ולתת לנו דין וחשבון ולא עשו את זה עד היום". יהב שב על הנתונים המצביעים בשנים האחרונות על ירדה ברמת הזיהום בחיפה ב-70% ולא חסך ביקורת ממשרד הבריאות שלטענתו לא מציג נתונים ברורים על היקף הזיהום.

משאיות חוסמות את הכניסה למפעלים (חדשות 2)

"אני לא חושב שמסוכן כאן", אמר. "אם משרד הבריאות חושב שיש סכנה - שיציג נתונים, אבל הוא שותק. אני חושב שהמצב בסדר גמור והעיר מתפתחת. אם משרד הבריאות חושב אחרת - שיגיד את זה. אני מתייצב לצד הילדים. שהמפעלים ייצאו, אנחנו לא צריכים את הארנונה שלהם, אנחנו צריכים את הבריאות".