האובך הכבד: במד"א טיפלו ב-100 מקרים של קוצר נשימה

האבק שכיסה את כל חלקי הארץ מתחיל אמנם לשקוע וצפוי להיעלם מחר, אך זיהום האוויר הגבוה מהרגיל שנרשם במהלך היום גרם לבעיות נשימה. במד"א ממליצים לקשישים, תינוקות, נשים בהיריון וחולי לב וריאות לא לצאת החוצה

האובך וזיהום האוויר הכבד ששרר הבוקר בכל חלקי הארץ החל להתפזר בשעות הערב ומחר הוא כבר צפוי להיעלם, יחד עם ירידה בטמפרטורות - שיהיו נוחות לעונה. למרות זאת, עדיין יש זיהום אוויר גבוה מהרגיל באזורים רבים, ובמד"א מדווחים כי החל משעות הבוקר המוקדמות טיפלו צוותי מגן דוד אדום בכ-100 מקרים של קוצר נשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר מד"א זכי הלר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "בימי אובך אנו ממליצים בעיקר לסובלים מבעיות נשימה, קשישים, תינוקות ונשים בהיריון להימצא במקומות סגורים ולא לעשות פעילות ספורטיבית". לדבריו, לציבור הכללי מומלץ להימנע מלנשום את האוויר המזוהם. "זה הזמן לשבת במקומות סגורים", אמר הלר.

בשעות הבוקר שררו ברוב הארץ תנאי שרב, שהתחלפו בצהריים לאובך כבד. רמות גבוהות במיוחד של זיהום אוויר נמדדו מצפון ועד דרום. מקור האובך שמגיע לאזורנו הוא צפון אפריקה, ועננת האבק משתרעת החל מאזור יוון וטורקיה ועד למצרים.

באזור גוש דן נמדדה רמת זיהום הגבוהה פי 19 מהרגיל, באזור יבנה רמת הזיהום הגיעה לפי 25 מהרגיל ובאזור חיפה דווח על זיהום גבוה פי 44 מהרגיל. בעקבות האובך הכבד נסגר שדה דב בתל אביב להמראות ולנחיתות וטיסות הפנים הופנו לנתב"ג.

זיהום אוויר חריג (חדשות 2)

ממשיכים לטייל: 1.2 מיליון יצאו לטבע במהלך החג

למרות מזג האוויר הלא אידיאלי, גם היום נרשמה תנועה ערה של מטיילים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. כמאה אלף מטיילים פקדו את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע, כשבסך הכל בימי החג ביקרו באתרי רשות הטבע והגנים כמיליון ומאתיים אלף מטיילים.

יותר ממיליון מטיילים במהלך החג (חדשות 2)

האתרים המובילים הם: גן לאומי ירקון, גן לאומי פלמחים, שמורת טבע בניאס, שמורת טבע תל-דן, גן לאומי קיסריה ושמורת טבע עין גדי.

לטובת מאות האלפים שיחגגו מחר את המימונה צפוי מזג אוויר נוח. בקצרין יהיו מחר 24 מעלות, בתל אביב 24, בירושלים 23, בבאר שבע 25 ובאילת 30.

ברביעי תחול התחממות ושוב ישרור שרב קל, ולפנות בוקר ביום חמישי רוחות חזקות וגל נוסף של אבק יסמנו את ההתקררות הצפויה במהלך חמישי ובשישי - שתביא איתה גם גשם מקומי בצפון ובמרכז