200 אלף מטיילים בחג: "זנחנו את הגפילטע בשביל הסטייק"

כ-200 אלף ישראלים פקדו היום את שמורות הטבע - כך מדווחת הקרן הקיימת לישראל. כמדי שנה, גם הפעם הקניידלך והגפילטע פיש מליל הסדר נשארו בבית, והצידנית פינתה את מקומה לטובת הבשרים והחומוס. השינוי היחיד בתפריט המנגל: אם אין פיתות - מנגבים עם מצות

מדרום ועד צפון פקדו היום עשרות אלפי ישראלים את שמורות הטבע והגנים. בקק"ל מדווחים על יותר מ-200 אלף ישראלים שבילו את החג בחיק הטבע. רובם הצטיידו - איך לא - עם מנגלים והרבה מאוד בשר. "זנחנו את הגפילטע פיש במקרר בבית ויצאנו החוצה לטבע, אכלנו הרבה מאוד סטייקים, קבבים וצלעות, ואת החומוס נאלצנו לנגב עם מצות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רון, שטייל עם משפחתו בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות החום הכבד, לא רק אתרי המים היו מלאים. כך למשל, לבניאס הגיעו כ-1,700 מטיילים, לנחל עיון 1,000, לקיסריה 1,800, לגן לאומי ירקון 3,000, לעין גדי 1,800, למצדה 1,800 ולבית גוברין הגיעו כאלף מטיילים. "כבר 30 שנה שאנחנו יוצאים כל המשפחה בחג לעשות מנגל, זה הרגל קבוע", סיפרה אחת המטיילות.

"מנגבים את החומוס עם מצות" (חדשות 2)
אלפי מבקרים ומטיילים הגיעו גם ליערות ולאתרי קק"ל. משעות הבוקר נצפו רוכבי אופנים רבים שיצאו לרכיבה בשבילי היערות והפארקים. האתרים המועדפים בצפון הם חניוני עין הזיתים, חניוני הכרמל, חניון לימן, חניון קרית אתא, פארק גורן, פארק אדמית ונחל השופט.

באזור החוף האתרים המועדפים הם חניון סריגים, פארק בריטניה ויער חרובית. כמו כן, גם מצפה מודיעין ביער בן שמן מלא במבקרים; בהרי ירושלים הגיעו רבים לפארק ארצות הברית, פארק עדולם ויער עמינדב, ובדרום: פארק גולדה כמעט מלא. גם ביער להב נרשמה תנועה ערה.

הסטייק ניצח את הגפילטע (חדשות 2)

כ-200 אלף מטיילים בכל הארץ. עין חמד, היו (רשות הטבע והגנים)

לנהוג בזהירות: סופות חול בדרום

השרב צפוי להישבר בשעות הערב, וחול המועד ייפתח עם רוחות חזקות וצניחה בטמפרטורות. במקביל, גל אובך יחצה את אזורנו ובדרום נצפות סופות חול שגורמות לראות לקויה. באגף התנועה של המשטרה מבקשים מהנהגים לגלות משנה זהירות בשל כך.

מזג האוויר - לטובת המטיילים (חדשות 2)

בחול המועד המצב יהיה שונה והפכפך הרבה פחות. ביום רביעי יהיה קריר, עם סיכוי לגשם מקומי קל, שלא אמור לקלקל תוכניות. ובכל זאת, אם אתם מתכננים לצאת לפיקניק או לטייל, כדאי לעשות זאת בימים חמישי-שבת, בהם הטמפרטורות יעלו בהדרגה, ויהיה אביבי ונוח לכל פעילות.