ישראל מטיילת: עשרות אלפים יצאו לבלות

ליל הסדר מאחורינו, וכעת הגיע הזמן לטיולים: המוני ישראלים יצאו היום לחיק הטבע ולאתרי הבילוי והנופש בארץ, כחלק מהשבוע העמוס שצפוי לנו. מזג האוויר אמנם שרבי, אבל זה לא מנע ממטיילים רבים לפקוד את הבניאס, תל דן והמג'רסה, כמו גם את גן לאומי אפק וגמלא

עם ישראל יוצא לטייל. ארכיון (קק"ל)

הקניידעלך ואולי מזג האוויר המעט שרבי מהווים אתגר לא קטן למטיילים, ובכל זאת אלפי ישראלים אמיצים כבר החלו לפקוד היום, החג הראשון של פסח, את אתרי הבילוי ושמורות הטבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשות הטבע והגנים מדווחים כי מעל 50,000 בני אדם הגיעו לסייר בשמורות ובאתרים הפתוחים, אבל יודעים לספר שהשיא עוד הרבה לפנינו. בימים הקרובים יצטרפו גם המטיילים הדתיים ושומרי המסורת ויצאו אל הטבע, וגם מזג האוויר צפוי רק להשתפר מכאן.

ובכל זאת, כבר עכשיו מורגשת תנועת מבקרים ערה באתרי המים הבניאס, תל-דן והמג'רסה. מטיילים רבים בחרו גם באתר גמלא, ובמרכז הארץ, בגן הלאומי אפק. רבים בחרו באתרי המים אך גם, לדוגמה, במצדה - שם ביקרו עד שעה זו 2,000 מטיילים.

כמו כן, אתרי המים בסביבות ירושלים וים המלח מתמלאים מאוד, 700 מטיילים הגיעו לעין פרת ומאות נוספים לבריכות עיינות צוקים. תנועה ערה מסתמנת גם בשטחים הפתוחים, דוגמת נחל דרגה.

אלפי מבקרים ומטיילים הגיעו גם ליערות ואתרי קק"ל. משעות הבוקר נצפו רוכבי אופנים רבים שיצאו לרכיבה בשבילי היערות והפארקים. האתרים המועדפים בצפון הם חניוני עין הזיתים, חניוני הכרמל, חניון לימן, חניון קרית אתא, פארק גורן, פארק אדמית,נחל השופט.

באיזור החוף: חניון סריגים, פארק בריטניה, יער חרובית. כמו כן, מצפה מודיעין ביער בן שמן כבר מלא במבקרים; בהרי ירושלים הגיעו רבים לפארק ארה"ב, פארק עדולם ויער עמינדב, ובדרום: פארק גולדה כמעט מלא. גם ביער להב נרשמה תנועה ערה.

עומסים בכבישים - לסירוגין

ממוקד אגף התנועה מעדכנים כי כביש מספר 2 עמוס ממחלף נתניה ועד מחלף ינאי צפון. כמו כן, בכביש הערבה, באזור פונדק כושי רימון, נרשמו סופות חול חזקות. במוקד מבקשים מהנהגים ומשתמשי הדרך לנהוג בזהירות ועל פי תנאי הדרך.

מוקדם יותר הורגשו עומסים גם בכביש מספר 4 ממחלף חולות למחלף יבנה, ובכביש מספר 2 מנתניה לאולגה. שוטרי אגף התנועה פזורים היום בכבישים ובצירי התנועה, בדגש על הכניסות לאתרי הבילוי, בניסיון לאפשר לחוגגים להגיע בקלות למחוז חפצם.

תוהים מה לעשות? הצעות להמשך השבוע

ברשות הטבע והגנים מציעים לוח פעילויות עשיר לימי החג, ללא תשלום נוסף, מעבר לזה שייגבה מכם תמורת הכניסה לשמורות.

רוצים להיות פקחים צעירים? (רשות הטבע והגנים)

בין היתר תוכלו למצוא פסטיבל קדמונים בנחל מערות, בו תוכלו להתנסות בחיים בתקופת האדם הקדמון, ליום אחד.

במצודה שבגן הלאומי ירקון תערך בימים רביעי ושישי אולימפיאדה קדמוניאדה - אירוע ספורטיבי במסגרתו משפחות יתחרו זו בזו במגוון תחרויות בקריצה אל העבר.

פקחים צעירים בפעולה (רשות הטבע והגנים)

בגן הלאומי עין חמד יתקיים פסטיבל "חמד של אבירים", בחוף פלמחים ובגן הלאומי אלכסנדר תוכלו להשתתף בתחרות פיסול ובגן לאומי ממשית תוכלו להתרשם מהשוק הנבטי.

ואם השמירה על איכות הסביבה חשובה לכם במיוחד - תוכלו להצטרף לאירוע "פקחים צעירים" בשמורת חוף הבונים - בה ילמדו הילדים על מורשת הארץ וכיצד להגן על הסביבה.

מתגעגעים לאבירים? עין חמד (רשות הטבע והגנים)

את הפרטים המלאים על האירועים המוצעים ושעות הפעילות תוכלו למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

מזג אוויר חגיגי: היום שרבי, אבל חול המועד יהיה אביבי

נראה שגם האביב התחשב והגיע מוקדם השנה. היום, בחג הראשון, מזג האוויר יהיה שרבי ואביך. האביב צפוי לחזור במלוא הכוח בחול המועד - כמו בהזמנה. 

מזג האוויר היום צפוי להיות שרבי ואביך. השרב צפוי להישבר בשעות הערב, וחול המועד ייפתח עם רוחות חזקות וצניחה בטמפרטורות. במקביל, גל אובך יחצה את אזורנו ובדרום ייתכנו סופות חול מקומיות.

בחול המועד המצב יהיה שונה והפכפך הרבה פחות. ביום רביעי יהיה קריר, עם סיכוי לגשם מקומי קל, שלא אמור לקלקל תוכניות.

ובכל זאת, אם אתם מתכננים לצאת לפיקניק או לטייל, כדאי לעשות זאת בימים חמישי-שבת, בהם הטמפ' יעלו בהדרגה ויהיה אביבי ונוח לכל פעילות.