"העובר מת בגלל רשלנות הרופאים באיכילוב"

תושבת נתניה בחודש ה-41 להריונה, שאושפזה בבית החולים איכילוב בתל אביב בעקבות בדיקות שהראו על דופק נמוך של העובר, טוענת כי העובר ברחמה מת במהלך הלילה על אף בקשותיה מהצוות הרפואי לחברה למכשיר המוניטור, כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". מבית החולים נמסר בתגובה: "מקרה חמור שייבדק"

"העובר מת עקב רשלנות", ארכיון (AP)

שגית אהרון, תושבת נתניה בת 37, הופנתה בשבוע ה-41 להריונה לבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שבדיקה הראתה כי ישנה בעיה בדופק העובר. לטענתה של אהרון, כשהגיעה לבית החולים, התייחסו אליה הרופאים בשאננות והחליטו לאשפזה למשך הלילה. כשהתעוררה למחרת בבוקר, התלוננה אהרון בפני רופאיה כי אינה מרגישה עוד את העובר ובבדיקת מוניטור שנערכה לה היא התבשרה כי עוברה מת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סיפורם של שגית ובני בעלה, שהתפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", בשעה 23:00 בלילה ביום האשפוז ביקשו בני הזוג מהאחות לחבר את שגית למכשיר המוניטור לאחר שהראו לה כי דופק העובר נמוך מדי. בני הזוג מספרים כי ביקשו מהצוות הרפואי ששגית תישאר מחוברת למכשיר למשך הלילה אך לטענתם הצוות סירב לבקשתם.

כשהתעוררה בבוקר וטענה כי אינו מרגישה את העובר, שגית חוברה שוב למכשיר המוניטור, אז הודיע לה הרופא כי לא ניתן להבחין בדופק בעובר שברחמה וקבע את מותו. לאחר הבשורה הקשה, הוכנסה שגית לחדר הלידה על מנת לחלץ את גופת העובר. "שמענו קולות של תינוקות מסביבנו", סיפרו בני הזוג, "זה היה נורא".

לאחר המקרה החמור, מתכוונים בני המשפחה להגיש תביעה נגד בית החולים. "אני לא מאחל לאף אחד לעבור את מה שעברנו וחשוב לנו שזה לא יקרה שוב", אמר בן זוגה של שגית, והסביר כי היא הצליחה להיכנס להריון לאחר שנים ארוכות של ניסיונות לא מוצלחים. מבית החולים איכילוב נמסר כי "הגברת אהרון עברה שתי בדיקות שהתפרשו כתקינות ואושפזה להשגחה והערכה. המקרה החריג נחקר בימים אלה על ידי ההנהלה. אנו רואים מקרה זה בחומרה וניישם את המסקנות של וועדת הבדיקה על מנת שמקרה כזה לא ישנה בעתיד".