הכנות אחרונות לחג: חדרי המיון מלאים בנפגעי ניקיונות

כמדי שנה לפני חג הפסח, מתמלאים חדרי המיון בבתי החולים באנשים שנפגעו במהלך ההכנות לליל הסדר. מנהל חדר המיון בביה"ח איכילוב: "בכל חג אנחנו רואים אנשים ששאפו אדי כלור בגלל ערבוב חומרי ניקוי". אחות חדר מיון: "המקום נראה קטסטרופה, אין לנו רגע אחד של מנוחה"

מנקים ונפגעים (חדשות 2)

יממה לפני ליל הסדר, החגיגות לקראת הערב החגיגי נמצאות בשיאן, אבל נראה שיש מי שלוקחים את עבודת הניקיון יותר מדי ברצינות. בתי חולים ברחבי הארץ מדווחים על מספר גדול של בני אדם שאושפזו לאחר שנפגעו במהלך ההכנות לחג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מטפלים בהמון מקרים של כוויות מחומרי ניקוי, בעיקר מסירי שומנים קשים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אחות בחדר מיון במרכז הארץ. לדבריה, אל בית החולים הגיעו גם נפגעים רבים עם חתכים, לאחר שחלונות נפלו על ידיהם בזמן הניקיון. אחרים טופלו לאחר שנפלו מסולמות בשעה שניקו את חלונות הבית מבחוץ.

"הגיעה אלינו מישהי שסיר לחץ התפוצץ לה בזמן הבישולים", הוסיפה האחות. "לאישה אחרת התפוצץ מבער לבישול והיא נכוותה בפנים. "הרופא הפלסטיקאי לא יוצא לרגע מחדר המיון".

"חדר המיון נראה קטסטרופה", סיפרה האחות. "זה נראה כאילו אחת המטלות של פסח עבור האנשים היא לעבור במיון. אין לנו רגע אחד של מנוחה. ככה זה בכל שנה לפני החג".

גם פרופ' פיני הלפרין, מנהל חדר המיון בבית החולים איכילוב בתל אביב, מספר על פגיעה כתוצאה מההכנות לחג: "היום הגיעו אלינו שני חולים שסבלו משאיפת אדי אקונומיקה", סיפר. "זה אופייני. בכל חג אנחנו רואים אנשים, לרוב נשים, עם שאיפה של אדי כלור". הלפרין מזהיר כי הגורם העיקרי לפגיעה הוא ערבוב חומרי ניקוי שונים.