לקייטרינג של אובמה לא היה אישור

הנשיא ברק אובמה סעד בבית הנשיא בארוחת הערב החגיגית שהתקיימה לכבודו, וכמו כל הביקור עברה גם הארוחה ברוח טובה. עם זאת, כעת מתברר שבמשרד הבריאות כלל לא אישר את חברת הקייטרינג שסיפקה את המזון לארוחת הנשיאים. הסיבה: החברה לא הצליחה להשיג אישור יצרן מזון, שאמור להבטיח גם את טיב האוכל

הסעודה התנהלה - ללא אישור לקייטרינג (לע"מ)

בבית הנשיא תכננו במשך זמן רב את הארוחה שהתקיימה במשכן לכבוד ביקורו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. יש להניח כי היא הייתה מוקפדת וערוכה עד לפרטים הקטנים, אבל לחברת הקייטרינג שסיפקה את המזון - לא היה רשיון מטעם משרד הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב"מעריב" פרסמו היום כי בבית הנשיא החליטו להתעלם מאי קיומו של האישור, באחת מחברות הקייטרינג המפורסמות בארץ. הרישיון הזה, אמור בין היתר להסדיר את איכותו של המזון המוגש. גורמים במשרד הבריאות טענו כי בין הדברים הנבחנים - שיטות הקפאת המזון וההפרדה בין חומרי גלם למוצרים הסופיים.

במשרד הוסיפו וציינו כי הודיעו לאנשי בית הנשיא כי לקייטרינג אין את האישור המדובר, ובבית הנשיא היו נחושים שלא להחליף את החברה. עם לא די בזה, החליטו אנשי הנשיא לצאת במסע שכנועים, שלא צלח, להשגת האישור לחברה.

ידעו שלאוכל לא היה היתר? אובמה ופרס (לע"מ)

גורמים בבית הנשיא ניסו להסביר אמש כי דבר היעדרו של אישור משרד הבריאות לארוחה החגיגית התברר רק זמן קצר לפני קיומה, כך שלא ניתן היה לבטל אותה. הם הוסיפו כי לאחרונה עברה חברת הקייטרינג למערך מטבחים ומחסנים חדש שהצריך קבלתו של אישור חדש, למרות שכזה היה קיים קודם לכן.

עם זאת, הוסיפו בבית הנשיא, בהתייעצות עם גורמים במשרד הבריאות ועל מנת שטיב האוכל שיוגש לאורחים יהיה בסטודנטים בריאותיים גבוהים הוחלט לשכור את שירותיהם של שני יועצי בטיחות המחזיקים בתעודות של המשרד.

הסתבכות שנייה של בית הנשיא: ביום העצמאות לא היה אישור כשרות

זו לא הפעם הראשונה בה נקשר בית הנשיא באי סדרים בענייני מזון. ביום העצמאות האחרון הוגש אוכל לא כשר סעודה שנערכה בבית הנשיא לכבוד חיילים.

במשרד הבריאות הודיעו בתגובה: "הקייטרינג נמצא בתהליכי רישוי וטרם קיבל אישור עקב ליקויים טכנולוגיים. לאנשי בית הנשיא נאמר מפורשות שאין לקייטרינג רשיון".

הכניסה לבית הנשיא (חדשות 2)

מבית הנשיא נמסר אז מנגד כי "משנודע לנו יום לפני הארוחה כי טרם הונפק עבור הקייטרינג רישיון יצרן מזון, ומאחר ולא ניתן היה בפרק זמן קצר זה לקחת חברה אחרת, הוחלט לשכור את שירותיהם של פקחי מזון מורשים על ידי משרד הבריאות שיפרחו על כל שלבי ייצור המזון, עד הגשתו לאורחים".

מחברת הקייטרינג המדוברת נמסר: "במסגרת המעבר למרכז לוגיסטי חדש, המטבח שלנו נמצא בהליכי רישוי מחודשים, בתהליך מלווה אותנו יועץ צמוד ואנחנו בקשר רצוף עם משרד הבריאות. לקראת ביקור נשיא ארצות הברית וביוזמתנו בוצעו שתי ביקורות מקיפות של משרד הבריאות. כמו כן, יועץ בטיחות מזון מטעם בית הנשיא ביקר במטבחנו. לצידו היה גם יועץ בטיחות מזון מטעמנו המלווה אותנו בכל תהליכי הייצור. האירוע כולו בוצע תוך הקפדה מלאה מצידנו על כל הנחיות המשרד".