בת 37 בהיריון נפטרה משפעת החזירים, המשפחה מאשימה את משרד הבריאות: "טיפולי הפוריות הביאו למותה"

נטי אדשמטיין, תושבת נורדיה בת 37, שחלתה בשפעת החזירים לפני כחודש, נפטרה אמש לאחר מאבק ממושך בווירוס הקטלני. משפחתה של נטי טוענת כי טיפולי הפוריות שעברה הגרמו להידבקותה במחלה. "אם היו ממליצים לה להתחסן - היא הייתה היום בחיים", מספרת אמה של נטי לחדשות 2 באינטרנט

נטי אדמשטיין, תושבת נורדיה בת 37, נפטרה אתמול בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה, לאחר שחלתה בשפעת חזירים לפני כחודש. לפני מותה, עברה נטי מספר טיפולי פוריות, שלטענת משפחתה - הם היו הגורם המרכזי להידבקותה במחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חשוב לנו להעביר את המסר לנשים שעומדות לפני טיפולי פוריות", מספרת שרה אדמשטיין, אמה של נטי, לחדשות 2 באינטרנט. "משרד הבריאות אינו מזהיר את אותן נשים מפני הסכנות הטמונות בטיפולים האלה. אין לי צל של ספק שמותה של נטי נגרם עקב אותם טיפולים".

הפרשה החלה לפני כחודש, כאשר נטי הגיעה לחדר המיון של בית החולים לניאדו בנתניה, כשהיא בחודש השלישי להריונה, עם תסמיני שפעת - חום וכאבים. נטי שוחררה לביתה לאחר שרופאי חדר המיון לא אבחנו תסמינים מיוחדים. כעבור מספר שעות הידרדר מצבה של נטי והיא הובהלה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב אנוש, שם בוצעה בה החייאה. הרופאים בבית החולים אבחנו כי נטי לוקה בתסמינים של שפעת החזירים ומשם היא הועברה לבית החולים בילינסון להמשך הטיפול.

"אם נטי הייתה מתחסנת היא הייתה היום בחיים"

לדברי משפחתה של המנוחה, אם הרופאים שהעניקו לה את טיפולי הפוריות היו ממליצים לה להתחסן, היא ככל הנראה הייתה היום בחיים. "על משרד הבריאות לחייב כל אישה שמתחילה טיפולי פוריות להתחסן מפני שפעת חזירים. הנשים שעוברות את הטיפולים האלה נמצאות בקבוצת סיכון ממשית ללקות במחלה ואף למות ממנה", הוסיפה אמה של נטי.

נטי יחד עם שלומי בעלה (באדיבות המשפחה)

נטי הותירה אחריה את אבישי, בנה בן ה-10, ואת בעלה, שלומי. "חושב לנו ביום הקשה הזה שעובר עלינו בעיקר לחדד את המסר לאותן נשים", מספר שלומי, "אנחנו רוצים למנוע ממקרים כאלה לחזור שוב", הבהיר.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "הריון ידוע כגורם סיכון ולכן משרד הבריאות המליץ וממליץ לנשים הרות להתחסן נגד המחלה".