שברה שתיקה: אילמת שבה לדבר

מירי אליהו הפכה לאילמת אחרי שלקתה באפוניה – תופעה שבה הקול נעלם כתוצאה מדלקת ריאות – אלא שגם הרופאים לא הבינו מה גרם למצב ואליהו לא שבה לדבר. חצי שנה לאחר מכן היא נכנסה לחדרה של קלינאית תקשורת ואחרי חצי שעה בלבד קרה הבלתי ייאמן

חצי שנה של טיפולים שונים ומשונים לא עזרו, אבל ביקור אחד בבית החולים הדסה עין כרם - ביקור שנמשך פחות משעה - החזיר למירי אליהו את היכולת לדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אליהו סבלה מאפוניה - היעלמות הקול שנגרמת כתוצאה מדלקת ריאות. הטיפול בבעיה, מתברר, לא מסובך בכלל, אבל לקח זמן רב עד שמישהו הצליח לאבחן מה הבעיה. בינתיים היא נותרה אילמת במשך חודשים ארוכים.

"שבועיים אחרי שחליתי, הרגשתי שהקול הולך ונעלם", סיפרה אליהו. "חשבתי שהוא יחזור אבל שבועות עברו ואין קול. היה מקרה שהתאמצתי וניסיתי לדבר עם הנכדה הקטנה שלי ויצא לי קול משונה. היא נבהלה".

אחרי חצי שנה של אילמות מוחלטת, זה סוף סוף קרה. אליהו נכנסה לחדרה של קלינאית התקשורת, ויצאה מהביקור כשהיא מדברת כאילו כלום לא קרה. "כשיצא לי הקול הראשוני אני נבהלתי, לא האמנתי", שחזרה. "פשוט פרצתי בבכי. הדבר הראשון שעשיתי כשיצאתי היה להתקשר לבעלי".

שיחה בטלפון היא אולי פעולה שגרתית עבור מרבית האנשים, אבל במשך חצי שנה לא התקשרה מירי לאף אחד, פשוט כי לא הייתה לה יכולת להשמיע קול. חצי שנה לאחר מכן, בזכות הטיפול המוצלח, הפכה הפעולה השגרתית הזאת לאטרקציה של ממש.