היה שרב? היום כבר יהיה קר מהרגיל

אחרי החום הכבד של יום שישי, האובך וזיהום האוויר, חוזר החורף לביקור קצר. הטמפרטורות יוסיפו לרדת, גשמים יירדו בצפון ואף ייתכן שלג בחרמון. בהמשך השבוע האביב ישוב לשלוט באזור וההתחממות תורגש כבר מיום שני

החורף חוזר לביקור (חדשות 2)

ימים כאלה מצדיקים את הביטוי "מרס המשוגע". רק שלשום שרר כאן שרב כבד והיום פנינו לצפון, שם יירדו גשמים נאים של חורף ואולי אף שלג בחרמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול חל מהפך דרמטי במזג האוויר - הטמפרטורות בשעות הצהריים צנחו בשיעור של 15 מעלות ביחס ליום שישי, ואחוזי הלחות עלו משמעותית. בלילה שבין שישי לשבת שררו רמות זיהום אוויר הגבוהות פי 5 מהרגיל בצפון ובמרכז ועד פי 8 בדרום. כיוון הרוח שהשתנה סחף את האובך בהדרגה כך שאתמול בצהריים כבר לא נרשם זיהום אוויר.

אבל המהפך עוד לא הושלם. בשעות הקרובות יוסיף לחדור אוויר קר לאזורנו מאירופה והטמפרטורות יירדו עוד במהלך היום. הגשם החל לרדת כבר אמש באופן מקומי והוא יימשך גם היום - בעיקר בצפון הארץ ובהרי המרכז. רוב הגשמים יירדו בצפון ובאופן מקומי וייתכנו אף 20 מ"מ. בחרמון יש סיכוי לשלג, אך הוא לא ייערם משמעותית וסביר שיתרכז בחלקים העליונים של ההר.

בשורה התחתונה, אף על פי שלא מדובר ביום גשום ממש, והשמש תופיע מבעד לעננות מדי פעם, יום כמו שצפוי מחר, כאילו "נתלש" מחודש ינואר.

בליל הסדר צפוי מזג אוויר רגיל לעונה - בלי גשם

הטמפרטורות הצפויות היום: 9 מעלות בצפת, 16 מעלות בחיפה, 11 מעלות בירושלים, 17 מעלות בתל אביב, 18 בבאר שבע, ובאילת 24 מעלות.

בהמשך השבוע האביב ישוב לשלוט באזור. התחממות הדרגתית צפויה מיום שני והיא תגיע לשיאה בשישי, עם שרב קל. הבשורות המעניינות הן, שעם שבירתו של שרב זה, שוב ייתכן גשם והפעם בשבת הבאה. נציין כי מדובר בטווח רחוק וכרגיל ייתכנו שינויים בתחזית עד אז.

ו"ניחוש מלומד" לגבי ליל הסדר - קשה מאוד לחזות בחודשים אלה טווחים של שבוע ומעלה, אך כיום המודלים מראים שבערב החג, יהיה מזג אוויר רגיל לעונה ובלי גשם.