נחיל גדול של ארבה נכנס לישראל

להקה גדולה שהגיעה מאזור סיני נעה מאזור שבטה לכיוון שטחי המועצה האזורית רמת נגב. ראש המועצה שמוליק ריפמן אמר כי מדובר באחד הנחילים הגדולים שנכנסו עד עתה. ממשרד החקלאות נמסר כי מחר בבוקר, עם אור ראשון, יבוצע ריסוס בשטח בו ישהו החגבים

ממשיכים להכות. הארבה בישראל (רויטרס)

פסח כבר בפתח ומכת הארבה עדיין לא נפתרת: נחיל גדול של ארבה נכנס בשעות הצהריים לישראל משטח סיני ועושה את דרכו מאזור שבטה לכיוון היישוב אשלים שבמועצה האזורית שרמת נגב. ממשרד החקלאות נמסר כי מחר בבוקר, עם אור ראשון, יבוצע ריסוס בשטח בו ישהו החגבים, במטרה לצמצם פגיעה בגידולים חקלאיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הצוותים למען הגנת הצומח נשארו איתנו באזור למשך כל סוף השבוע", סיפר בהערכה ראש המועצה האזורית רמת נגב שמוליק ריפמן, "הם פשוט מבינים מה עלול לקרות כאן. הם עוקבים אחר הנחיל לקראת נחיתת הלילה שלו, ואם הוא יהיה קרוב מאוד ליישוב אשלים, אז הריסוס מחר יתבצע מהקרקע ולא מהאוויר, בכדי למנוע התפזרות של חומרי הריסוס לתוך היישוב".

לדבריו של ריפמן, זהו לא רק אחד הנחילים הגדולים שהגיעו בגל האחרון, אלא גם אחד המועדים לפורענות. "בנחיל הזה יש הרבה חגבים בעלי צבע צהוב", אמר ריפמן והסביר, "זה אומר שמדובר בנקבות העומדות בפני הטלת ביצים. החשש הוא שתוך יום-יומיים תהיה הטלה מסיבית של ביצים, וכתוצאה מזה יבואו כמובן הזחלים - הנחשבים לאלה שעושים את הנזקים הכי גדולים בסופו של דבר".

ריפמן היה רוצה לדעת מה הצפי לסוף התופעה, אבל במקום זאת הוא נאלץ לקום בכל בוקר מחדש ולקוות שהנחיל המתקרב יהיה האחרון. "הואיל ומצרים לא מוכנה לשתף איתנו פעולה - זאת אחרי ניסיונות רבים מצדי - אנחנו למעשה עיוורים לחלוטין למה שקורה בתוך מצרים", אמר ריפמן. "אנחנו פשוט צריכים להיות מוכנים וערוכים בכל רגע נתון, עד שזה באמת ייפסק לחלוטין".

רק ביום חמישי ביצע משרד החקלאות ריסוס אווירי באזור אשלים באמצעות שני מטוסים, ובמקביל השטח רוסס מהקרקע. הריסוס הזה בוצע ברובו על שטחי בור. בנוסף, הסתיים ריסוס קרקעי קצר מאוד באזור חצרים, ולא נראתה חדירה של נחילים חדשים לארץ באותן שעות.