העדכון היומי: נחילי ארבה נוספים בישראל

חג הפסח מתקרב ואיתו מכת הארבה שמסרבת לעזוב את יישובי הדרום: במשרד החקלאות עוקבים בדריכות אחר כניסת שני נחילים נוספים של החגב המעיק. הערכה: תנאי מזג האוויר ייאפשרו כניסה נוספת של ארבה לפחות עד יום ראשון

נחילים נוספים חדרו לישראל (חדשות 2)

מכת הארבה ממשיכה להטריד את חקלאי הדרום: למרות המאמצים הרבים להיפטר מהחגב המזיק - גם היום חדרו שתי להקות נוספות לדרום הארץ באזור רביבים ובית קמה. במשרד החקלאות, שם עדיין לא יודעים בדיוק מה גודלם של הנחילים, עוקבים בדריכות כדי למפות ולהחליט על דרכי הטיפול הנדרשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד החקלאות, שם מנסים לפעול על מנת למנוע הרס של ייבול רב, מנסים להדביר את החרקים באמצעות מטוסי ריסוס הפועלים בימים האחרונים במרץ. היום הבהירו שם כי אין לארבה ריסוס מונע וכי חייבים לרסס רק באזורים בהם כבר נמצאים הנחילים. "הריסוס היעיל ביותר הוא על להקות שמתמקמות ללינת לילה או בשעות הבוקר המוקדמות, לפני המראתן", הסבירו היום במשרד.

חזאי חדשות 2 אלעד זוהר מעדכן כי עם התחזקות הרוחות המערביות מחר באזור הדרום בהחלט ייתכן שיחדרו נחילים נוספים לאזור יישובי הדרום. שיא הרוחות החמות והיבשות עוד לפנינו - הן צפויות להגיע ביום שישי כך שהתנאים מבחינת מזג אוויר להופעה נוספת של נחילי ארבה קיימים עד יום ראשון לפחות.

מטוס ריסוס בפעולה (חדשות 2)
חשש נוסף של חקלאי הדרום הוא מכניסתם של נחילים עם חגבים שצבעם צהוב יותר - דבר המעיד על התקרבותם לבשלות מינית. "אם הם יטילו כאן ביצים אנחנו ניכנס באמת למלחמה לא רק בנחילים שמגיעים ממצרים אלא גם בהתבססות והשרצה מקומית", הסביר ראש המועצה האזורית רמת נגב שמוליק ריפמן לחדשות 2 באינטרנט.