נחיל ארבה נוסף: "היממה הקרובה קריטית"

ארבעה מטוסי ריסוס של משרד החקלאות החלו הבוקר בניסיונות להדביר את המזיקים שהגיעו מחצי האי סיני, אך במועצה האזורית רמת נגב לא אופטימיים, והחשש כעת הוא מפני האפשרות שה"פולשים" יחלו להטיל ביצים

שטף המזיקים מארץ הנילוס ממשיך להגיע לשטח ישראל: נחילי הארבה החדשים שנכנסו ממצרים עדיין נמצאים במועצה האזורית רמת נגב - שם מגדירים את היממה הקרובה כ"קריטית" למטעי הזיתים והשדות - שבהם הם מרוכזים כעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר יתבצע הריסוס הגדול ביותר עד כה, כשבמקביל מנסים בישראל להגביר את שיתוף הפעולה עם המצרים במאבק נגד נחילי החגבים, על מנת שהחרקים ימוגרו עוד בסיני - בטרם הגעתם לישראל.

ארבה בישראל (יואב מוטרו, משרד החקלאות)

חשש בישראל: נחילי החגבים יחלו להטיל ביצים

אתמול אחר הצהריים עבר נחיל ארבה נוסף באזור אשלים, ונחיל קטן יותר עבר לפני הצהריים אותר מעל שדות היישוב באר מלכה שבמועצה האזורית רמת נגב. במשרד החקלאות ממשיכים כמובן ב"מלחמה בפולשים", וביקשו מהתושבים לסגור את בתיהם ואת החממות באזור כהתגוננות מפני הנחיל החדש.

במועצות הנגב מביעים חששות רבים. שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת נגב, קיים אמש דיון מיוחד לגבי שיטות העבודה לריסוסים - שיצאו לדרך הבוקר עם שחר. החשש גובר הוא בעקבות חדירת הארבה עמוק יותר לנגב ולמקומות בהם יש מטעים פתוחים ושדות פתוחים - מה שמעיד על התקרבותם לבשלות מינית.

נחיל בפעולה (רויטרס)

"אם הם יטילו כאן ביצים אנחנו ניכנס באמת למלחמה לא רק בנחילים שמגיעים ממצרים - אלא גם בהתבססות והשרצה מקומית", אמר ריפמן לחדשות 2.

ריפמן אף שיגר מסר למצרים ובו ביקש לפנות ישירות לנשיא מורסי, בבקשה לשיתוף פעולה אזורי שיכלול הרשאה למטוסי ריסוס לפעול בשטח סיני ובסמיכות לגבול, ויצירת ערוץ תקשורת עם נציגי מצרים בניסיון לצייר תמונת מצב מדויקת ומועילה יותר לשני הצדדים. עד כה לא התקבלה תגובה.

הרוחות הדרום-מערביות והעלייה בטמפרטורות מהוות מצע פורה להתקדמות של ארבה לא רק בנגב, אלא הגעה של פריטים גם למרכז ולצפון.