החולה "חזר לחיים" כשעבר בית חולים: "בכיתי כמו תינוק"

ע', בן 59, הגיע לבית החולים זיו בצפת לאחר שחש ברע - שם התבשר לו לטענתו שהוא הולך למות עוד זמן קצר בשל מחלת כבד סופנית. "בכיתי כמו תינוק וראיתי את הלוויה", סיפר. בדיקה נוספת מבית חולים אחר גילתה כי הוא יכול לחיות עוד שנים רבות באמצעות תרופות. קרוביו זועמים - בית החולים מכחיש

עולמו של ע' (59) התהפך כשאושפז בבית החולים זיו בצפת לאחר שחש ברע, שם התבשר לו לדבריו כי הוא הולך למות עוד תקופה קצרה כי חלה במחלת כבד סופנית.  "אחרי כמה בדיקות הודיעו למשפחה שלי שנשאר לי לחיות עוד חודשיים-שלושה ולא יותר, אמרו שהכל כבר גמור ואין מה לעשות", סיפר ע' לחדשות 2. חוות דעת מבית חולים אחר שללה את דעת הרופאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"התהפך לי כל המוח, ראיתי כבר את ההלוויה ובכיתי כמו תינוק, האחים והאחיות שלי כבר באו להיפרד ממני", המשיך לתאר. בנו של ע', יוסי בן אודיס נלחץ כששמע את הבשורה: "ראינו כבר את סידורי ההלוויה, מה עושים עם האמא? עם האחים? איך מתארגנים ואיך מקדימים את החתונה של אחותי שאמורה להתחתן עוד כמה חודשים, כדי שהוא יספיק לראות את החתונה? זה ימים אחרונים", תיאר את הרגעים הקשים.

קרוביו של ע' החליטו להתעקש על חוות דעת נוספת, והעבירו אותו לפני כמה ימים מבית החולים זיו בצפת אל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם לתדהמתם שמעו שיש לו עוד שנים ארוכות לחיות.

"חזר לחיים". ע' בביה"ח הדסה (חדשות 2)

ע' חולה, אך יכול לחיות עוד שנים רבות

מתברר שע' אמנם חלה במחלת כבד אבל מדובר במחלה שאפשר לחיות איתה שנים רבות, אם רק יקפיד לקחת בזמן את התרופות. קרוביו של ע' משוכנעים שאם הם היו משאירים אותו בבית החולים זיו בצפת, הוא היה מת למרות שכלל אינו חולה במחלה סופנית: "כל המורפיום והכדורים וההזרקות לווריד שאמורים היו ל'משוך לו עוד ימים בחייו', היו הורגים אותו לחלוטין".

טעויות מהסוג המדובר עשויות לקרות לכל רופא ובכל בית חולים, והפתרון הוא ללכת לחוות דעת נוספת: "שאנשים יקשיבו לרופאים נוספים ושיישמעו חוות דעת נוספות - אפשר להציל כך חיים", הדגיש בנו.

"לקבל עוד חוו"ד". בנו של ע' (חדשות 2)

בבית החולים הדסה עדכנו את הקולגות שלהם בבית החולים זיו בקשר להתפתחות במצבו, ותיאמו איתם את הטיפול בע'. מבית החולים זיו נמסר כי המטופל שהה אצלם פחות מיממה וכי הוצע לו הטיפול הראוי והמקובל בעולם הרפואה למצבו. עוד נמסר כי בשום שלב לא נאמר לו כי ימיו ספורים.