נחיל ארבה בינוני הגיע לנגב

גם אחרי הריסוסים וההצהרות לפיהן גל הארבה מאחורינו, החגבים עדיין כאן: בשעות הבוקר המאוחרות הגיע נחיל ארבה קטן , החגבים לא פשטו על השדה והותירו נזקים, ככל הנראה כי הם "שבעים" נכון לעכשיו. במשרד החקלאות ביקשו מהתושבים לסגור את הבתים והחממות. מחר בבוקר יבוצע ריסוס נרחב

מניין הימים עד פסח הולך ומתקדם, והחגבים עדיין כאן: נחיל ארבה נוסף לפני הצהריים אותר מעל שדות היישוב באר מלכה שבמועצה האזורית רמת נגב. במשרד החקלאות ממשיכים כמובן ב"מלחמה בפולשים", וביקשו מהתושבים לסגור את בתיהם ואת החממות באזור כהתגוננות מפני הנחיל החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נחיל בגודל בינוני עבר את הגבול לפני הצהריים כשהוא נישא על הרוחות המזרחיות שנשבו בדרום. מדובר בשוליים של כמה קבוצות מאזור סיני ולא בקבוצה גדולה מאוד. במשרד החקלאות קוראים לחקלאים לסגור את החלונות ולהמתין להנחיות של הרשויות. הבעיה: לא ידוע מה מצב הארבה באזור סיני וכמה חגבים נמצאים בדרכם לישראל.

הקבוצה החלה להיכנס כבר אתמול, כשהשיא היה בשבוע שעבר אז ביצע משרד החקלאות ריסוסים לאורך כמה ימים. המקור ממשיך להביא את הקבוצות שפולשות עם הרוחות לישראל, והימים הקרובים לצערנו יתאפיינו ברוחות מזרחיות ורוחות גבוהות מה שיכול לסייע להגירה של הארבה לעבר ישראל. גם במצרים נלחמים בארבה, במיוחד באזורים המאוכלסים בצפיפות באזור גיזה וקהיר.

הריסוס נמשך, אבל פריטים הגיעו גם למרכז

ריסוס נחילי הארבה נמשך גם לאורך סוף השבוע, כנגד החגבים שממשיכים להגיע מכיוון מצרים. אמש, דיווחו גם תושבי המרכז כי פריטי ארבה בודדים נצפו באזורם. למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט הגיעו דיווחים מתושבים בנתניה, בזכרון יעקב, בתל אביב, בראשון לציון וברחובות כי חגבים בודדים נצפו במרפסות הבתים וסמוך לחופי הים. במהלך השבוע העריכו במשרד החקלאות כי בשל משטר הרוחות, לא יגיעו נחילי ארבה לאזור המרכז, השערה שהתבררה כלא נכונה.

במשרד ממשיכים לעקוב בדריכות אחר התפשטות הנחילים, אך כפי הנראה כרגע לא יהיו צורך בריסוס כימי גם בערי המרכז. במקביל, בשעות הבוקר המוקדמות עלו לאוויר שמי הדרום מטוסי ריסוס, במטרה למגר את גל הארבה השני שהגיע לישראל.