המכה נמשכת: ארבה גם בערי המרכז

תושבי ערי המרכז שהתעוררו הבוקר לשבת שמשית ונעימה הופתעו לגלות בחופי הים ועל מרפסות הבתים אורחים לא צפויים – ארבה. נחילי החגבים שהיו בשבוע האחרון הצרה של תושבי הדרום, מגיעים כעת בפריטים בודדים גם לאזור המרכז. הבוקר בוצע ריסוס נוסף נגד גל הארבה השני שהגיע אתמול לישראל

הארבה בזיכרון יעקב (המייל האדום)

מכת הארבה נמשכת: אחרי שהבוקר נעשה ריסוס נוסף נגד נחילי הארבה שממשיכים להגיע מכיוון מצרים, מדווחים כעת גם תושבי המרכז כי פריטי ארבה בודדים נצפו באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט הגיעו דיווחים מתושבים בנתניה, בזכרון יעקב, בתל אביב, בראשון לציון וברחובות כי חגבים בודדים נצפו במרפסות הבתים וסמוך לחופי הים. במהלך השבוע העריכו במשרד החקלאות כי בשל משטר הרוחות, לא יגיעו נחילי ארבה לאזור המרכז, השערה שהתבררה כלא נכונה.

במשרד ממשיכים לעקוב בדריכות אחר התפשטות הנחילים, אך כפי הנראה כרגע לא יהיו צורך בריסוס כימי גם בערי המרכז. במקביל, בשעות הבוקר המוקדמות עלו לאוויר שמי הדרום מטוסי ריסוס, במטרה למגר את גל הארבה השני שהגיע לישראל.

ארבה בהרצליה (המייל האדום)

בימים הקרובים: סיכוי למכה נוספת

הפרטים הבודדים שחדרו למרכז ולצפון ביממה האחרונה עשו זאת כנראה בגלל החום ששרר כאן אתמול ובמהלך הלילה. על אף שהלילה ומחר חל שינוי מסוים וייעשה צונן, משטר הרוחות בימים הקרובים במדבר סיני ובנגב ינשבו מכיוון דרום מערב ושרב יתפתח באזור, מה שמעלה את הסיכוי לראות כאן אצלנו נחילים נוספים של החגבים המעופפים.

במשרד החקלאות עוקבים אחר קבוצות ארבה שנותרו בשטח באזור נחל לבן גם הערב. על פי ההערכות הריסוס באמצעות מטוסים יימשך מחר בבוקר לאחר שהיום בוצע ריסוס שכזה באמצעות ארבעה כלי טיס באזור ניצנה והיישוב מגן. 

ארבה בתל אביב (המייל האדום)

רוב החגבים שהגיעו לישראל מוקדם יותר השבוע התמקמו באזורי החממות בנגב ובערבה. החקלאים בדרום העריכו כי הנזקים להם גרמו החגבים נאמדים במיליוני שקלים. הארבה גורם לנזק רב ואוכל כל יום מזון בכמות השווה למשקלו אך הנחילים אינם מסוכנים כלל לבני אדם.