במשרד החקלאות נערכים למנוע מהארבה להגיע היום למרכז הארץ

מטוסי ריסוס וכלים קרקעיים - כך נלחמים הבוקר במשרד החקלאות נגד מיליוני החגבים שהגיעו אתמול ממצרים ופשטו על הדרום. החקלאים מדווחים כי הנזק נאמד במיליוני שקלים. במקביל, כוננות להגעת הארבה למרכז: "סיכוי נמוך בינתיים"

הבוקר החלו מטוסי ריסוס, לצד כלים-קרקעיים בריסוס מסיבי של נחיל הארבה שחדר אתמול לישראל והכיל מיליוני חגבים. במקביל, במשרד החקלאות נערכים לאפשרות שהארבה יגיע למרכז הארץ, אך ההערכות הן כי הסיכוי לכך עדיין נמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו חושבים על כל התרחישים. על פי הדיווחים, משטרי הרוחות הם כאלה שלא יאפשרו את זה כך שזה לא צפוי להגיע למרכז בינתיים", סיפרה הבוקר לחדשות 2 מרים פרוינד, מנהלת השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות. "אנחנו מרססים את הנחיל כשהוא על הקרקע כדי לוודא שהוא לא יתרומם. אני מניחה שחלק ממנו כן יצליח לעשות זאת, ואנחנו נמשיך לעקוב אחריו".

"עם אור ראשון המטוסים ריססו את הארבה. כשקר על הקרקע החגבים לא מעופפים", סיפר הבוקר יענקלה מוסקוביץ', מנהל מחקר ופיתוח חקלאי במועצה האזורית רמת נגב. "נחיל הענק התפרץ על 10 אלף דונמים, ואנחנו עדיין לא יודעים את התוצאות".

רוב החגבים נחתו על חממות ועל כן החקלאים בדרום מעריכים כי הנזקים נאמדים במיליוני שקלים. ראש המועצה האזורית רמת הנגב שמוליק ריפמן, דרש אתמול ריסוס מסיבי נגד החגבים. "אין לי ספק שניתן למנוע מהארבה להשמיד שטחי חקלאות ירוקים", ציין ריפמן. "אך צריך לעבוד במהירות ובהחלטיות כדי למנוע נזקים".

במידה ונתקלתם בנחילי החגבים, התקשרו ל"קו הארבה" במשרד החקלאות: 03-9681500, בין השעות 07:30-19:00.

עוד בעניין:

מיליוני ארבה פשטו על הדרום

מהו הערך התזונתי של ארבה?