מקדימים תרופה למכה: משרד החקלאות ירסס נגד ארבה

לאחר הערכת מצב שקיימו אנשי המחלקה להגנת הצומח במשרד החקלאות ביישוב קדש ברנע, מוקד הארבה, הוחלט להתחיל הלילה בריסוס ולקיים מחר בבוקר הערכת מצב נוספת, שבעקבותיה, אולי, יוחלט על הדברה נרחבת יותר

חששם של החקלאים מפני נחילי הארבה שהגיע לישראל מביא את משרד החקלאות לפעול: אנשי המחלקה להגנת הצומח הגיעו הערב ליישוב קדש ברנע שבמערב הנגב וקיימו במקום הערכת מצב, שבעקבותיה הוחלט להתחיל כבר הלילה בריסוס מוקדי הארבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטרה היא להשמיד את הלהקה שנישאה עם הרוחות המערביות השוררות באזורנו מכיוון אזור הדלתא של הנילוס בצפון מצרים לכיוון הערבה. יחד עם זאת, קיבלו החקלאים הנחייה לאטום עד כמה שניתן את החממות ומחר, עם אור ראשון, תתקיים שוב הערכת מצב של אנשי משרד החקלאות, אז, אולי יוחלט לרסס ולהדביר כליל את נחילי החגבים.

"בגלל משטר הרוחות ותנאי האקלים השוררים באזור, קיים סיכוי להגעת הארבה גם לישראל. עונת האביב הינה עונת ההתרבות של הארבה, ועל כן הסיכון בתקופה זו גדול", אמרו הבוקר במשרד החקלאות.

ארבה בארץ (יואב מוטרו, משרד החקלאות)

לא מזיק לבני אדם, הרסני לחקלאות

הארבה גורם לנזק רב ואוכל כל יום מזון בכמות השווה למשקלו. תפוצת הארבה נרחבת, קרוב ל-30 מיליון קמ"ר ב-60 מדינות, ומספר הבוגרים יכול לנוע מ-40 ועד 80 מיליון בלהקה על כל קמ"ר.

גם בצפון ובמרכז ניצפו נחילי ארבה, אך מספרם קטן. לשם השוואה, נחיל ארבה גדול יכול להכיל רבבות חגבים, בעוד שהכמויות שעליהן דווח בארץ קטנות בהרבה - רק אלפים בודדים.

ארבה במצרים (רויטרס)

יצוין, כי הנחילים אינם מסוכנים כלל לבני אדם - אלא רק לגידולים החקלאיים ויחד עם זאת, הכמות הנוכחית אינה גורמת כל נזק, לפי שעה, כל נזק. נוסף על כך, במשרד החקלאות עדיין נרשמת דריכות גבוהה, בעיקר ביממה הקרובה. לדברי גורמים במשרד, אם יהיה גידול במספר הנחילים שיגיעו לארץ - יוזנקו מספר מטוסי ריסוס עם אור ראשון כדי לבצע הדברה.

אחד מפריטי הארבה (חדשות 2)

במידה ונתקלתם בנחילי החגבים, התקשרו ל"קו הארבה" במשרד החקלאות: 03-9681500, בין השעות 07:30-19:00.