מקורות במצרים: "נחילי ארבה בישראל - תוך 48 שעות"

לאחר שבמצרים מתמודדים בימים האחרונים עם הנזקים הכבדים שגרמו החרקים המעופפים, אומרים גורמים הקהיר שלהקות הענק נעות בכיוון צפון-מזרח. במשרד החקלאות לא נשארים אדישים וכל מי שרואה נחיל מוזמן להתקשר ל"קו ארבה" שנפתח

לאחר שבמצרים מתמודדים בימים האחרונים עם נחילי ארבה עצומים, גם בישראל הכוננות בשיאה: מקורות במצרים דיווחו הבוקר כי נחילים יגיעו לשטח רצועת עזה וישראל תוך 48 שעות בלבד. ההערכה עלתה במהלך דיון מיוחד שקיימו המומחים לנושא במשרד החקלאות בסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל לא נשארים אדישים לדיווחים, ובשירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות התקבלה התרעה של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) על הימצאות נחילי ארבה באזור קהיר במצרים, והם נערכים בהתאם.

בישראל נערכים לנחילי ארבה (משרד החקלאות)

"בגלל משטר הרוחות ותנאי האקלים השוררים באזור, קיים סיכוי להגעת הארבה גם לישראל. עונת האביב הינה עונת ההתרבות של הארבה, ועל כן הסיכון בתקופה זו גדול", אמרו הבוקר ממשרד החקלאות.

מפת התקדמות הארבה (סוכנות האו"ם למזון וחקלאות)

במשרד החקלאות פתחו קו מיוחד

בשל המצב, משרד החקלאות קורא לציבור לגלות ערנות. במידה ונתקלתם בנחילים המכילים אלפי פרטים, התקשרו ל"קו הארבה" במשרד החקלאות, בטלפון: 03-9681500, בין השעות 7:30 בבוקר ל-19:00 בערב.

הארבה גורם לנזק רב ואוכל כל יום מזון בכמות השווה למשקלו. תפוצת הארבה נרחבת, קרוב ל-30 מיליון קמ"ר ב-60 מדינות, ומספר הבוגרים יכול לנוע מ-40 ועד 80 מיליון בלהקה על כל קמ"ר.