ארה"ב: תינוקת שנולדה עם איידס טופלה בתרופות והבריאה

פריצת דרך רפואית? צוות חוקרים אמריקנים הודיע כי הצליח להביא להחלמתה של תינוקת שנולדה עם נגיף האיידס. הילדה, היום בת שנתיים וחצי, טופלה בתוך 30 שעות מרגע לידתה בקוקטייל "הרגיל" המשמש לטיפול בנשאים - במינון גבוה במיוחד

האם ניתן להכריז על פריצת דרך של ממש בעולם הרפואה? חוקרים אמריקנים דיווחו כי הצליחו לראשונה להביא להחלמתה של תינוקת שנשאה בגופה את נגיף האיידס מיום היוולדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקרים סיפרו כי התינוקת שנולדה במיסיסיפי כשהיא נושאת את הנגיף, טופלה באמצעות קוקטייל התרופות הרגיל הניתן לנשאי נגיף ה-HIV. היא טופלה בתרופות במינון גבוה יחסית, והן ניתנו לה בתוך 30 שעות מרגע לידתה.

מבדיקות שנערכו לפעוטה, היום בת שנתיים וחצי, עולה כי בעקבות הטיפול, כבר שנה וחצי שהנגיף לא נמצא בגופה. לדברי החוקרים, אין ערובה לכך שהנגיף לא יחזור ושהיא לא תחלה במחלה. יחד עם זאת, הבהירו כי אם תקוותם אכן תתממש וגופה יישאר "נקי" מהנגיף, הרי שמדובר בפריצת דרך עצומה בטיפול בתינוקות נשאים.

 ב-2011: 300 אלף תינוקות נולדו עם הנגיף בעולם

הטיפול בתינוקת, שהצליח להסעיר את החוקרים, החל למעשה כשאחת מהרופאות שטיפלו בה חשה כי היא תזדקק למנה גבוהה מהרגיל של הקוקטייל. "פשוט הרגשתי שהתינוקת הזו נמצאת בסיכון גבוה מהרגיל ", סיפרה האנה גיי המתמחה בטיפול ב-HIV בילדים באוניברסיטת מיסיסיפי. לדבריה, הטיפול המהיר והמיידי שניתן לתינוקת מרגע לידתה הוא זה שככל הנראה הביא לתוצאה המצויינת.

ליכולת לטפל בפעוטות הנולדים עם נגיף ישנה חשיבות עצומה במיגורו. במהלך שנת 2011 נולדו למעלה מ-300 אלף תינוקות הנושאים את הנגיף ברחבי העולם, מרביתם ממדינות העולם השלישי. רק 60% מהנשים בהיריון הנושאות את הנגיף מקבלות טיפול שיימנע את העברתו לעובריהן.