ערפל כבד כיסה הבוקר את מישור החוף

תושבי אזור החוף התעוררו הבוקר לתוך ענן גדול שירד לקרקע ויצר ערפל כבד. טיסות לא הורשו לנחות בשדה התעופה דב בתל אביב, בשל תנאי הראות הקשים. כעבור כמה שעות חלה התבהרות. מה גרם לתופעה המוזרה? והאם זהו סימן שהאביב כבר כאן?

מאז שעות הבוקר כיסה ערפל כבד את אזור מישור החוף והגביל באופן משמעותי את תנאי הראות - מה שהקשה על התחבורה האווירית. הנחיתות המתוכננות לשדה התעופה דב בתל אביב הופנו בשלב מסויים לנתב"ג, אך עם התפזרות הערפל בסביבות השעה 10:00 צפויות ההמראות והנחיתות ללחזור לשגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות השיבושים בטיסות שהיו אמורות לנחות בשדה התעופה בתל אביב, ברשות שדות התעופה מדגישים כי ההמראות המתוכננות משדה דב יתנהלו כסדרן. בשעות האחרונות הידרדרה הראות גם באזור נתב"ג, אך אין צפי לשיבושים בטיסות.

הערפילים הכבדים נוצרו כתוצאה מלחות שחדרה במהלך הלילה לתוך שכבה צרה ונמוכה של עננים. בעקבות זאת נוצרו עננים קרובים מאוד לקרקע, הנקראים ענני סטרטוס, שגרמו לראות שהוגבלה במקרים מסוימים לעשרות מטרים בלבד.

הערפל הבוקר במרכז (חדשות 2)

הערפל נפוץ אחרי ימים חמים ויבשים

ערפל בבוקר שאחרי יום חם ויבש הוא עניין נפוץ מאוד, בעיקר בעונת האביב, שבה הים קר והעננים השכבתיים הנמוכים הללו נוצרים מעליו ובקרבתו ביתר קלות. בתמונת הלוויין האירופאי EUMETSAT ניתן להבחין בבירור בפס העננות הלבן המשתרע מרכס הכרמל ועד לסיני.

בזמן ערפל, הנהגים מתבקשים להישאר בנתיב הימני ולהיעזר במידת האפשר בקו הצהוב הבולט בשול הימני. כמו כן, יש להדליק אורות ערפל ולהימנע מנהיגה עם אורות דרך גבוהים.