אצבעות העובד נקטעו - וחוברו מחדש

בתום ניתוח מסובך וארוך במיוחד, הצליחו בבית החולים סורוקה להשיב לכף ידו של תושב קריית גת את ארבע אצבעותיו שנקטעו בתאונת עבודה. הרופאים פעלו במקביל בשני צוותים מיוחדים בכדי לחבר את האצבעות מחדש

אצנפע אנדעלמאו לאחר הניתוח (צילום: דינה פרנקל, ב%)

רופאי בית החולים "סורוקה" שבבאר שבע הוכיחו שעל אף הפתגם הידוע, את הנעשה - ניתן להשיב. הרופאים במחלקה לכירורגיה פלסטית הצליחו לחבר למקומן את אצבעות כף ידו של תושב קריית גת לאחר שנקטעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אצנפע אנדעלמאו בן ה-35, המועסק במפעל לייצור צמר סלעים, פונה לחדר המיון של בית החולים לפני כשבוע, לאחר שארבע מאצבעותיו נקטעו תוך כדי עבודה עם דיסק. הצוות שפינה את האיש, הגיע לחדר המיון כשבידיו שקית קרח ובה שלוש מאצבעותיו - במטרה להצילן.

הפצוע הועבר במהרה לחדר ניתוח, שם עבר הליך ארוך ומורכב במיוחד בכדי להשיב את אצבעותיו למקומן. בניתוח שנמשך כ-13 שעות, פעלו שני צוותים במקביל בכדי לזהות את המבנים החיוניים שנשארו מעצמות היד ולאתר את המבנים התואמים לחיבור החלקים הקטועים.

"מדובר בניתוח ארוך מאד", הסביר פרופ' עמירם שגיא, מנהל היחידה לכירורגית כף היד. "במהלך הניתוח הצלחנו לחבר את העצמות, הגידים, ובאמצעות מיקרוסקופ גם את כלי הדם והעצבים. מדובר בכדי דם זעירים בקוטר של עד 2 מ"מ".

מצבו של הפצוע שאצבעותיו הושבו למקומן, השתפר בימים האחרונים. הבדיקות האחרונות נערכו לכף ידו העלו כי האצבעות חיות וזרימת הדם מתרחשת כסדרה. לדברי הרופאים, הפצוע עדיין מקבל "טיפול תומך בידו" ובהמשך יזדקק להמשך טיפולים פיזיותרפיים לשיקום ולריפוי בעיסוק.