מיכאל מת בפתח בית החולים: "מי שאחראי לכך חייב לשלם את המחיר"

במשך כ-20 דקות פרפר מיכאל פרבמן בין חיים למוות, אחרי שלקה בדום לב סמוך לחדר המיון ב"קפלן". אנשי הצוות הרפואי הגיעו אליו - כשכבר היה מאוחר מדי. בני המשפחה זועמים: "נדאג שזה לא יקרה לאחרים"

מיכאל פרבמן ז"ל (חדשות 2)

כמעט שבוע חלף מאז מותו הטרגי של מיכאל (מישה) פרבמן מקריית מלאכי, שהתמוטט בפתח בית החולים קפלן שברחובות ונאלץ להמתין במשך כ-20 דקות לאנשי חדר המיון, שהגיעו מאוחר מדי. בני המשפחה האבלים מתקשים להשלים עם האסון שפקד אותם, ובשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהירו כי בכוונתם לנקוט צעדים - כדי לוודא שאירוע דומה לא יישנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרבמן, בן 59 במותו, הותיר אחריו רעייה, שני ילדים ושלושה נכדים. הוא עבר במכוורת משק לין שבכפר ביל"ו - מרחק קילומטרים ספורים מבית החולים. ביום שני שעבר הוא הגיע למקום אחרי שחש ברע והתכוון לפגוש שם את אשתו, לודה. אלא שכשהאחרונה הגיעה לחדר המיון - נחרדה לקבל את הבשורה המרה על כך שבעלה אינו עוד בין החיים.

"את אבא שלי כבר אי אפשר להחזיר, אבל אני רוצה לדאוג שזה לא יקרה לאחרים", אמרה נטע-לי גל-פרבמן, בתו של מיכאל. "איך אסביר לנכד שלו, שרק בן שנתיים, שסבא שלו מת מחוץ לבית החולים מבלי שהספיק להגיע למיון? ידענו שמשהו לא היה בסדר. השומרים בכניסה למיון אמר לנו שהוא התמוטט מחוץ לבית החולים ואחרי שראו את זה, הם הזעיקו למקום שלושה רופאים".

"התקשרתי למישה, אמרו לי שהוא מת"

לפי המידע שבידי הבת, נאבקו הרופאים על חייו של אביה במשך 40 דקות - עד שלא נותר להם אלא לקבוע את מותו. עם זאת, היא האשימה כי "אף אחד מבין אנשי הצוות לא אמר לנו שלקח יותר מ-20 דקות עד שהכניסו אותו לחדר המיון ושעד אז טיפלו בו מאבטחים ופרמדיקים שפגשו בו במקרה בחוץ".

לודה, אשתו של מיכאל, סיפרה על ההתרחשויות כשהגיעה לבית החולים: "נכנסתי לחדר המיון ועברתי וילון-וילון כדי למצוא אותו. בכל הפעמים שהתקשרתי לטלפון שלו לא הייתה תשובה, עד שבאחד הניסיונות ענתה אחות. שאלתי אותה איפה מישה והיא אמרה לי שהוא מת. בהתחלה לא הבנתי, אבל רופא לקח אותי לחדר צדדי והסביר לי שאכן כך, שבמשך 40 דקות ניסו להחיות אותו ועשו כל שביכולתם. כבר בהתחלה הרגשתי שלא סיפרו לי הכל".

יובל לין, מעסיקו של מיכאל ב-22 השנים האחרונות, קיבל את הבשורה המרה על מותו בשיחת טלפון מעובדת סוציאלית. היא התקשרה אליי ואמרה שמישה נפטר", הוא שחזר. "היא סיפרה שהוא הגיע לבית החולים, התמוטט בכניסה ושבצוות עשו כל שביכולתם כדי להצילו - אך הניסיונות לא צלחו ומותו נקבע. הגעתי לחדר המיון ולודה כבר הייתה שם. מעולם לא העליתי בדעתי שאדם יתמוטט כ-150 מטרים מחדר המיון ולא יקבל טיפול מצוות בית החולים בדקות הקריטיות האלו. זה גובל בפשע - מי שאחראי לכך חייב לשלם את המחיר".

מבית החולים קפלן נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה של המשפחה. הנושא נמצא בבדיקה".