3 פגים ברמב"ם נדבקו בשפעת חזירים

נגיף שפעת החזירים אותר בגופם של שלושה פגים בבית החולים רמב"ם בחיפה. הפגים, שרק נושאים את הנגיף, בודדו ואינם מוגדרים חולים. בדיקה נערכה לשאר הפגים במחלקה, ובבית החולים עורכים תחקיר על מנת לגלות את מקור ההידבקות

דאגה במחלקת הפגים ברמב"ם: בגופם של שלושה פגים בבית החולים בחיפה אותר ביממה האחרונה נגיף שפעת החזירים. הפגים, המוגדרים כעת כנשאים ולא כחולים, הועברו לבידוד על ידי הצוות הרפואי. שאר הפגים במחלקה נבדקו אף הם. תחקיר נערך כעת בבית החולים לגילוי מקור הנגיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שפעת החזירים מכה בשבועות האחרונים בישראל, בשבוע שעבר אושפזו שני חולים במצב קשה בבתי חולים בחיפה ובבאר שבע לאחר שנדבקו במחלה. מספר ימים קודם לכן, מתה צעירה בת 28, תושבת הדרום מהמחלה. שבועיים קודם לכן, מת פעוט מפתח תקווה בעקבות הידבקות במחלה.

על אף הדיווחים בימים האחרונים בנוגע ל"שובה" של שפעת החזירים, רופאים מעריכים כי עדיין לא מדובר במגיפה חריגה המצריכה היערכות מיוחדת. "על פי הסטטיסטיקה, מספר החולים הוא די דומה לזה שהתגלה בשנים הקודמות", הסביר נמרוד מימון, סגן מנהל בית החולים סורוקה. "אנשים שלקו בנגיף נדבקו באופן אקראי ללא כל קשר למיקומם, ובתזמון מקרי, איך על פי הידוע לא מדובר בהתפשטות יוצאת דופן".