תיעוד: אוכל רקוב בבית התמחוי

בתי תמחוי עושים מעשי צדקה כשהם נותנים אוכל לנזקקים, אבל לא כולם צדיקים. התמונות הקשות מראות כיצד בית תמחוי אחד בירושלים מגיש מדי יום למאות בני אדם אוכל רקוב שפג תוקפו, כזה שמכרסמים נגסו בו. צפו

מוצרי חלב שתוקפם פג לפני מספר חודשים, בשר עוף שאיננו ראוי למאכל ללא חותמת וטרינרית וללא חותמת כשרות, וגם פרוסות צנון במצב ריקבון. כך נראה חדר האוכל של אחד מבתי התמחוי בירושלים.

בתלונות שהתקבלו לידי חדשות 2 נטען כי האוכל המחולק שם לנזקקים אינו ראוי למאכל. גם המודעה התלויה במקום מעידה על כך: "עקב תלונות על בעיות היגיינה, העירייה מבקשת לרסס את המקום". ואכן, את עקבות המכרסמים ניתן לראות בבירור על קרטון הנקניקים. הקרטון נאכל, כך גם הבשר שהיה בו. צוות חדשות 2 ביקש להתנדב בעמותה, מה שאיפשר לצלם בכל מקום.

עוף שאינו ראוי למאכל (חדשות 2)

העמותה בתגובה: "הנושא ייבדק לעומק"

גם הירקות רקובים (חדשות 2)
מדי יום פוקדים כמה מאות נזקקים את חדר האוכל של עמותת "חזון ישעיה". פעם - עמותה מפוארת עם מוקדי חלוקה רבים ותרומות של עשרות מיליונים. היום - עמותה המופעלת בניהולו של מפרק זמני שמינה בית המשפט.

העמותה עברה טלטלה לפני מספר חודשים, כשהמייסד נעצר בחשד שניפח באופן מלאכותי את פעילות העמותה כדי להגדיל את התרומות. לבקשת רשם העמותות, מונה לעמותה מפרק זמני בשכר נאה של 55 אלף שקלים בחודש, וזה מינה תחתיו מנהל עמותה זמני. לפי התמונות לפחות, מישהו צריך להתערב בנעשה שם.

מעמותת "חזון ישעיה" נמסר בתגובה כי "העמותה נמצאת בהליך פירוק, ובהתאם לאישור בית המשפט פעילות בית התמחוי מנוהלת על ידי עמותה אחרת. התמונה העגומה המצטיירת מהכתבה איננה מקובלת, והנושא ייבדק לעומק מול העמותה המפעילה". ממשרד המשפטים נמסר כי הדברים ייבדקו על ידי רשם העמותות, וככל שיימצאו כשלים - הם יטופלו במלואם.